Wall Street je velmi nakloněna další nezastavitelné akcii umělé inteligence

Akcie společnosti Nvidia od začátku roku 2023 vzrostly o 715 %, takže je velmi těžké je ignorovat. Společnost za tu dobu navýšila své ocenění o 2,5 bilionu dolarů, a to výhradně díky žhavé poptávce po jejích čipech pro datová centra určených pro zpracování zátěže umělé inteligence (AI).

Odvětví umělé inteligence se však rychle rozvíjí a investorům se nabízí stále více příležitostí, které mohou zvážit. Například společnost CrowdStrike (CRWD) je lídrem v oblasti kybernetické bezpečnosti založené na umělé inteligenci a její produkty se staly nezbytnou součástí softwarového zásobníku pro podniky všech velikostí.

Medvědi společnosti Nvidia jsou na Wall Street vzácným druhem, ale stejně tak jsou nyní vzácní i medvědi společnosti CrowdStrike. Zde je důvod, proč by mohla být skvělým přírůstkem do každého akciového portfolia – dokonce i do toho, které již zahrnuje společnost Nvidia.

Zdroj: Getty Images

Strategie společnosti CrowdStrike nachází u zákazníků odezvu
Odvětví podnikové kybernetické bezpečnosti se v minulosti vyznačovalo roztříštěností. Různí dodavatelé se často specializovali na různé oblasti – někteří vynikali v zabezpečení cloudu, zatímco jiní vyvíjeli nejlepší zabezpečení identit ve své třídě – takže podniky musely skládat dohromady produkty od více poskytovatelů. Odvětví se však mění a dodavatelé kybernetické bezpečnosti, kteří dokáží pokrýt všechny oblasti jednou platformou, získávají velké výhody.

To byla strategie společnosti CrowdStrike od samého počátku. Její platforma Falcon je lehké řešení s 28 moduly, které jsou zákazníkům k dispozici a které pokrývají zabezpečení cloudu, zabezpečení identit, ochranu koncových bodů, správu expozice a další.

V prvním čtvrtletí fiskálního roku 2025 (skončilo 30. dubna) společnost CrowdStrike uvedla, že 65 % jejích zákazníků používá pět a více modulů. Navíc počet zákazníků, kteří si osm modulů osvojili, vzrostl v porovnání s předchozím rokem o neuvěřitelných 95 %. Je to jasné znamení, že organizace spěchají s konsolidací svých potřeb v oblasti kybernetické bezpečnosti do jedné platformy.

Není to žádné překvapení, uvážíme-li, že nedávná studie společnosti International Data Corporation (sponzorovaná společností CrowdStrike) zjistila, že společnosti ušetří 6 dolarů za každý 1 dolar investovaný do firemní platformy. CrowdStrike navíc tvrdí, že díky ní mohou být bezpečnostní týmy dvakrát efektivnější a vyšetřování incidentů se uzavírá o 66 % rychleji než v případě roztříštěného zásobníku kybernetické bezpečnosti.

Tajnou omáčkou, která stojí za rychlostí a efektivitou CrowdStrike, je umělá inteligence. Automatizace je klíčem k řešení moderních hrozeb, jejichž četnost i sofistikovanost stále roste. Životním motorem AI jsou data a modely CrowdStrike jsou každý den trénovány na více než 2 bilionech bezpečnostních událostí, což znamená, že jsou postupem času stále rychlejší a přesnější.

Zdroj: Getty Images

Společnost CrowdStrike v 1. čtvrtletí překonala očekávání v oblasti příjmů a zisku
Společnost CrowdStrike dosáhla v prvním fiskálním čtvrtletí výnosů ve výši 921 milionů dolarů, což je meziroční nárůst o 33 % a také pohodlně překonání prognózy vedení ve výši 904 milionů dolarů.

Ještě působivější však byly hospodářské výsledky společnosti. Již páté čtvrtletí po sobě dosáhla ziskovosti podle obecně uznávaných účetních principů (GAAP) s čistým ziskem 42,8 milionu USD. To se podařilo díky pečlivému řízení nákladů, kdy provozní náklady meziročně vzrostly pouze o 27 %, což umožnilo získat více peněz do výsledku hospodaření.

Na bázi non-GAAP, která nezahrnuje jednorázové a nepeněžní výdaje, jako jsou například odměny za akcie, dosáhla společnost CrowdStrike čistého zisku ve výši 231,7 milionu dolarů, což je o 70 % více než v předchozím roce. V přepočtu na jednu akcii to znamenalo zisk 0,93 USD, což je rovněž lepší výsledek, než předpokládal management ve výši 0,90 USD.

Jednoduše řečeno, společnost CrowdStrike přetavila své vedoucí postavení v oblasti umělé inteligence a prudký růst příjmů ve stále ziskovější podnikání, což je něco, co se mnoha jejím kolegům dosud nepodařilo.

Nakoupit akcie CrowdStrike Holdings, Inc. za $349.12 (2.53%)

Wall Street má na akcie CrowdStrike velmi pozitivní náladu
Wall Street Journal sleduje 49 analytiků, kteří se zabývají akciemi společnosti CrowdStrike, a 38 z nich (78 %) jí udělilo nejvyšší možné hodnocení „koupit“. Dalších sedm je v táboře overweight (býčí) a zbývající čtyři doporučují držet. Žádný analytik nedoporučuje prodej.

Jejich průměrná cílová cena (která obvykle pokrývá příštích 12 až 18 měsíců) pro akcie společnosti CrowdStrike je 397,68 USD, což znamená nárůst o 17 % oproti ceně, za kterou se akcie obchodují v době psaní tohoto článku. V dlouhodobém horizontu by však akcie mohly odhad Wall Street překonat.

Společnost CrowdStrike ukončila první čtvrtletí s ročními opakovanými příjmy ve výši 3,6 miliardy dolarů, ale věří, že během příštích pěti až sedmi let může tuto hodnotu téměř ztrojnásobit a dosáhnout 10 miliard dolarů. K dosažení tohoto milníku přispěje preference zákazníků pro jednotnou platformu a CrowdStrike již nyní dokazuje, že jim může ušetřit peníze a zároveň poskytnout nejpokročilejší ochranu poháněnou umělou inteligencí.

Společnost CrowdStrike je nejlepším poskytovatelem kybernetické bezpečnosti ve své třídě a může být nejlepší akcií v oblasti kybernetické bezpečnosti a umělé inteligence ve své třídě pro každé portfolio.