Společnost Taiwan Semiconductor se do roku 2025 stane bilionovou společností

Jen málo společností je pro dnešní svět tak důležitých jako Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM). Vyrábí čipy, které se používají v zařízeních pohánějících modely umělé inteligence, telefony iPhone a téměř všechny ostatní aplikace s mikročipem. Taiwan Semiconductor je v této oblasti vedoucím podnikem, ale s růstem ještě neskončil.

V současné době má společnost Taiwan Semiconductor Manufacturing hodnotu 845 miliard dolarů, což z ní činí devátou největší společnost na světě. Do roku 2025 by však její hodnota mohla snadno překročit hranici 1 bilionu dolarů.

Taiwan Semiconductor je vedoucím výrobcem čipů ve své třídě
Součástí úspěchu společnosti Taiwan Semiconductor je její postavení na trhu s čipy. Jako slévárna, která prodává své schopnosti a výrobní dovednosti podnikům, které potřebují čipy, se nemusí starat o marketing svých výrobků; to nechává na svých zákaznících. V mnoha případech Taiwan Semiconductor vyrábí čipy pro společnosti, které si navzájem konkurují, jako například Nvidia a Advanced Micro Devices.

Tito konkurenti však chodí na stejné místo díky špičkové technologii společnosti Taiwan Semiconductor. V současné době se TSMC může pochlubit špičkovou 3nanometrovou (nm) technologií. Tato míra popisuje vzdálenost mezi vodivými cestami a 3 nm jsou neuvěřitelně malé. Pro srovnání, lidský vlas je široký 80 000 až 100 000 nanometrů. Čím menší je vzdálenost mezi těmito cestami, tím více tranzistorů může zákazník na čipy nacpat. To umožňuje zákazníkům nakonfigurovat čip tak, aby byl efektivnější, výkonnější nebo kombinoval obojí.

Zdroj: Getty Images

Tím však společnost Taiwan Semiconductor nekončí. Již nyní pracuje na svém 2nm uzlu, který by měl být uveden na trh v roce 2025. Vedení společnosti uvedlo, že poptávka po jejím 2nm čipu je v této fázi vývoje větší než po 3nm nebo 5nm, což je pro akcionáře fantastická zpráva.

Společnost Taiwan Semiconductor je již nyní díky svým inovativním technologiím na špičce ve světě čipů a investoři by měli s nadšením investovat do její kultury neustálého zlepšování.

Co však bude potřeba, aby se Taiwan Semiconductor stal společností s hodnotou 1 bilion dolarů?

Cesta společnosti Taiwan Semiconductor k ocenění na 1 bilion dolarů je jasná
V prvním čtvrtletí se tržby společnosti TSMC v amerických dolarech meziročně zvýšily o 13 %, ale ve druhém čtvrtletí se očekává nárůst tržeb o 27 %. Toto zrychlení příjmů je klíčové pro růstovou trajektorii společnosti Taiwan Semiconductor, protože rok 2023 nebyl jejím nejlepším rokem.

Analytici z Wall Street očekávají silný růst v průběhu celého letošního a příštího roku, přičemž v roce 2024 se tržby zvýší o 23 % a v roce 2025 o 22 %. S průměrnou prognózou analytiků ve výši 103,3 miliardy USD v příjmech do konce roku 2025 se Taiwan Semiconductor stal jednou z nejdominantnějších společností na světě.

Zatímco ziskové marže mohou v čipovém průmyslu výrazně kolísat (kvůli jeho cykličnosti), společnost Taiwan Semiconductor stabilně dosahovala vysokých ziskových marží.

Nakoupit akcie Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited za $165.37 (-1.66%)

I kdybychom počítali s mírným poklesem ziskovosti na 35 % do konce roku 2025, společnost Taiwan Semiconductor by produkovala zisk ve výši 36,2 miliardy USD.

Pokud cílovou tržní kapitalizaci ve výši 1 bilionu USD vydělíte odhadovaným ziskem v roce 2025, získáte poměr ceny k zisku (P/E) společnosti Taiwan Semiconductor. To by znamenalo P/E ve výši 27,6, což není levné. Tento P/E však odpovídá tomu, co investoři viděli v posledních pěti letech, a je levnější, než kde se nachází dnes.

Pokud tedy Taiwan Semiconductor dosáhne cíle, který analytici považují za možný, měla by se do konce roku 2025 snadno stát společností s hodnotou 1 bilion USD. Domnívám se však, že to by byl pro takového giganta, jako je Taiwan Semiconductor, jen začátek, protože jeho čipy jsou v průmyslu široce využívány.

Z tohoto důvodu si myslím, že Taiwan Semiconductor je vynikající akcií, kterou lze nyní koupit, protože její kultura neustálého zlepšování vytvoří poptávku po nových čipech každých pár let.