Po úterní působivé rally, kterou podpořily srpnové údaje o inflaci z USA, americký dolarový index na začátku středy konsoliduje své zisky pod úrovní 110,00. V rámci evropského ekonomického programu budou zveřejněny údaje o červencové průmyslové výrobě a později během dne americký Úřad pro statistiku práce zveřejní údaje o indexu cen výrobců (PPI). Během asijských obchodních hodin budou účastníci trhu pozorně sledovat údaje o hrubém domácím produktu (HDP) za druhé čtvrtletí z Nového Zélandu a srpnovou zprávu o zaměstnanosti z Austrálie.
Poté, co údaje ze Spojených států ukázaly, že jádrový index spotřebitelských cen (CPI) v srpnu meziročně vzrostl na 6,3 % z červencových 5,9 %, dolar v souvislosti s obnovenými jestřábími sázkami Fedu posílil. Hlavní indexy na Wall Street naopak utrpěly velké ztráty, přičemž Nasdaq Composite smazal více než 5 % na denní bázi. V ranních hodinách v Evropě futures na americké akciové indexy vzrostly přibližně o 0,2 %, což ukazuje na mírné zlepšení rizikové nálady. Mezitím nástroj FedWatch skupiny CME ukazuje, že trhy oceňují 34% pravděpodobnost zvýšení sazeb Fedu o 100 bazických bodů na jeho příštím zasedání.
Měnový pár EUR/USD v úterý ztratil více než 150 pipů, než se na začátku středy dostal do konsolidační fáze pod paritou.
Měnový pár GBP/USD má potíže s odrazem a obchoduje se v záporném teritoriu pod úrovní 1,1500. Britský statistický úřad ve středu oznámil, že meziroční inflace CPI ve Spojeném království v srpnu klesla na 9,9 % z červencových 10,0 %, avšak jádrový CPI se zvýšil z 9,2 % na 9,3 %.
USD/JPY se během středečního asijského obchodování dostal pod silný medvědí tlak a klesl pod hladinu 144,00. Nikkei dříve během dne informoval, že Bank of Japan provedla devizovou „kontrolu“, aby zjistila, jak účastníci trhu vnímají ocenění JPY. Podle zpravodajského serveru je to známka toho, že by se BoJ mohla připravovat na intervenci na trhu.
Zdroj: Unsplash
NZD/USD se snaží využít svého mírného vnitrodenního růstu a setrvává poblíž nejnižší úrovně od května 2020, které se dotkl předchozího dne. Spotové ceny zůstávají v defenzivě pod psychologickou hranicí 0,6000 po celou ranní evropskou seanci a zdají se být zranitelné vůči dalšímu poklesu.
Měnový pár GBP/JPY prodlužuje noční ústup z téměř tříměsíčního maxima a ve středu druhý den po sobě nadále ztrácí. Prodejní tendence po zveřejnění měkčích údajů o spotřebitelské inflaci ve Spojeném království neustává a táhne spotové ceny do oblasti 165,15, tedy zpět blíže k týdennímu minimu během ranní evropské seance.
EUR/GBP rozšiřuje vzestup z předchozího dne na 0,8683 poté, co Spojené království během středečního rána oznámilo překvapivě mírnější údaje o inflaci. Křížový měnový pár rovněž podporují rizikově pozitivní katalyzátory kolem Evropy.
Pár AUD/USD se po pokouší zotavit. Po zveřejnění zvýšené míry inflace v USA se aktivum vertikálně propadlo do blízkosti 0,6725. Pokus o odraz by mohl být odrazem mrtvé kočky, jelikož síla není vidět. V pozdní tokijské seanci pár žongluje v úzkém pásmu 0,6723-0,6747.
USD/CAD se přiblížil k úrovni 1,32. Podle názoru ekonomů TD Securities začíná loonie s postupem času vypadat zranitelněji.
„Myslíme si, že CAD začíná s postupujícím časem vypadat zranitelněji. Důvodem je, že BoC nebude schopna držet tempo zvyšování sazeb vedle Fedu.“