Constellation Brands by mohla vyskočit o 20 % díky rostoucí poptávce po pivu

Akcie společnosti Constellation Brands získají impuls, protože poptávka po pivu zůstává silná, tvrdí banka BMO.

Analytik Andrew Strelzik zahájil pokrytí společnosti Constellation Brands s ratingem outperform s tím, že mateřská společnost stojící za importovanými mexickými značkami piva Modelo a Corona v USA bude i nadále zaznamenávat silnou poptávku po svých produktech.

„Nevidíme žádné známky zpomalení spotřebitelských výdajů na klíčové pivní značky STZ a očekáváme pokračující odolnost,“ napsal Strelzik. „Navzdory důkazům o měnícím se chování spotřebitelů v jiných kategoriích potravin/nápojů zůstávají naměřené údaje o prodejních kanálech pivních značek STZ a údaje o dovozu piva z Mexika konzistentní s předchozími měsíci – ne-li před nimi. Očekáváme pokračující odolnost.“

Analytik očekává, že Constellation Brands má „dostatečný prostor“ pro rozšíření distribuce mimo svůj hlavní region a udržení silného prodeje piva v nadcházejících letech. To podporuje názor, že existuje potenciál pro zvýšení výhledu tržeb společnosti z prodeje piva.

„Domníváme se, že STZ je atraktivní investicí s příznivým poměrem rizika a výnosu, protože vyvažuje solidní víceletý výhled růstu s příliš velkým diskontem ocenění vůči srovnatelným společnostem. Vidíme potenciální zvýšení výhledu tržeb z piva pro rok 23 a očekáváme, že růst zisku na akcii se v roce 24 opět zrychlí,“ napsal Strelzik.

Cílová cena společnosti Constellation je 290 USD, což znamená zhruba 20% nárůst oproti pondělní zavírací ceně 244,15 USD. Akcie letos překonaly výkonnost širšího trhu a klesly pouze o 2,7 %.