Může Ethereum obecně překonat Bitcoin? Nějaké otřesy pod povrchem se dějí…

Cena etheru (ETH-USD) se v uplynulém měsíci vyšplhala nad cenu bitcoinu (BTC-USD)… Existují však určité známky potenciálního „převrácení“, o kterém jste možná NEslyšeli. Zde jsou všechny hlavní příběhy dnešního Nového digitálního světa.

Snad každá kryptoměna usiluje o to, aby absolvovala tzv. altcoin – a „převrátila“ bitcoin a stala se novým top dogem. Zatím se k tomu blíží pouze ETH…

Přesto je ETH podle tržní kapitalizace rozhodně na druhém místě: 198 miliard dolarů oproti 440 miliardám BTC, jak píšu. A to ještě musí dohnat dlouhodobou výkonnost… (I když na 30denním časovém horizontu BTC rozhodně smete: ) Na 30denním horizontu je to +54 % ku +20 %!

V srpnu se zde však objevují určité náznaky „překlopení“ z BTC na ETH, protože vývojáři Etherea se připravují na velké „sloučení“ na proof-of-stake příští měsíc:

Zdroj: Unsplash

Jak včera CoinDesku sdělil jeden z vedoucích pracovníků této krypto-opční burzy, „na Deribitu vidíme, že se po Merge vytváří velký zájem o otevřené opce“ na ETH.

Ve skutečnosti ETH na této frontě skutečně předstihl BTC:

„Kumulativní dolarová hodnota otevřených opčních kontraktů na ether na dominantní burze Deribit činila 5,7 miliardy dolarů, tedy o 32 % více, než 4,3 miliardy dolarů uzamčených v otevřených opčních obchodech na bitcoin.“

Co se týče poměru put-call, BTC byl na úrovni 0,5, zatímco ETH dosáhl hodnoty 0,26, „a expirace na konci roku dokonce opět o 50 % nižší, a to 0,12,“ uvedla společnost Deribit. Jinými slovy, držitelé opcí jsou čtyřikrát více býčí na ETH než na BTC směřující k roku 2023!

Čtrnáct dalších kryptoměn, včetně Litecoinu (LTC-USD), Etherea Classic (ETC-USD) a Dogecoinu (DOGE-USD), přidalo v posledním červencovém týdnu až 9,9 % objemu obchodů.

Na Coinbase převažují institucionální objemy obchodů více než například na Binance (BNB-USD)… Mohlo by se tedy jednat o velmi užitečné čtení o aktivitě na Wall Street. Když už jsme u toho…

„Spouštíme Ethereum staking pro americké domácí institucionální klienty na Coinbase Prime,“ oznámila burza v pondělí. „S využitím našeho špičkového chladírenského úložiště mohou nyní klienti generovat výnosy prostřednictvím sázek na ETH.“

V příspěvku na blogu Coinbase se neuvádí, jaký výnos, ale na jiném místě webu Coinbase uvádí jako údaj 3,675 %… Možná tím, že budete své mince stakovat pomocí Lido Staked ETH (stETH-USD) předtím, než bude staking na Ethereum dostupný „oficiálně“, po Merge.

Více můžete vydělat s Algorandem, Cosmosem nebo Tezosem; u těch Coinbase uvádí odměny za staking ve výši 5,75 %, 5,00 % a 4,63 %. Odměna Coinbase je však docela srovnatelná se SOL (3,85 %) a větší než u ADA (2,60 %).

Sečteno a podtrženo: Téměř 4 % jednoduše za držení jedné z největších a nejbezpečnějších blockchainových sítí a kryptoměn – to je dobrá nabídka pro mnoho dalších investorů, než jen pro institucionální klienty Coinbase, vsadil bych se. A cenová akce ETH před sloučením je toho pádným důkazem.

Robinhood (NASDAQ:HOOD). Loni byli vaši manažeři předvedeni před Kongres kvůli kontroverzi „platby za tok objednávek“… Nyní je to newyorské ministerstvo finančních služeb, které má na krku váš případ.

A to konkrétně kvůli kryptoměnám: Robinhood Crypto dostala od regulátorů pokutu 30 milionů dolarů ve prospěch státu New York „za významná pochybení“ v oblasti pravidel proti praní špinavých peněz a kybernetické bezpečnosti.

To je tak desetina čtvrtletních příjmů společnosti Robinhood… Ale vsadím se, že to stačí na to, aby menší kryptoaplikace chtěly „investovat patřičné zdroje a pozornost do rozvoje a udržování kultury dodržování předpisů“, jak se v oznámení NYDFS kárá.

Co se týče společnosti Robinhood: S volným pádem příjmů a hromadícími se zápornými „zisky“… se ptám, zda budou schopni rychle „přejít z manuálního systému sledování transakcí, který byl pro velikost, profily zákazníků a objemy transakcí RHC neadekvátní“, jak po nich stát New York chce.