Tyto akcie jsou levné i v případě recese, tvrdí investiční banka UBS

Banka UBS provedla průzkum a našla koš akcií, které jsou levné i v případě, že ekonomika upadne do recese.

Investiční banka se podívala do nitra trhů a našla sektory, které jsou příliš zlevněné, aby snížila riziko poklesu. Akcie zůstávají na nízkých úrovních i po rallye z minulého měsíce, přičemž index S&P 500 letos poklesl zhruba o 12 %, protože investoři diskutují o rostoucí inflaci a zpomalujícím se růstu.

„Na úrovni akcií ponechává velký rozptyl a kapsy extrémních slev z ocenění atraktivní příležitosti v oblastech, kde se rizika recese zdají být do značné míry oceněna,“ napsal v poznámce stratég UBS Keith Parker.

UBS objevila akcie, které jsou po očištění o scénář recese levnými a kvalitními jmény. Tyto názvy od června nedosahují dostatečné výkonnosti, a to i přes rostoucí odhady zisků pro rok 2023, a podle poznámky by v případě poklesu mohly mít zhruba 35% nárůst.

Investiční banka očekává, že „existuje prostor pro přidání selektivní cyklické expozice v sektorech, které nabízejí lepší poměr rizika a výnosu“, přičemž upřednostňuje akcie spotřebního průmyslu a energetiky.

Zde je 10 tipů:

AutoNation vypadá levně i v době recese. Prodejci automobilů si udržují cenovou sílu při silné poptávce, a to i přes zpomalující se spotřebitelské výdaje a slabší hospodářský růst. Akcie AutoNation letos vzrostly o 3 %.

Dick’s Sporting Goods je „nadhodnocený“ pro období poklesu. Citi nedávno zařadila tento sportovní maloobchodní řetězec na seznam, na který se zaměřuje, a uvedla, že se obchoduje za „zlomek ocenění“, které je odůvodněno rozšiřujícími se ziskovými maržemi. Akcie od začátku roku klesly o 15 %.

Podle Johna Ricciardiho ze společnosti Deuterium Capital by Merck mohl mít „více prostoru k rozletu“. Manažer fondu nedávno jmenoval akcie, které by investoři měli zvážit i mimo technologický sektor. Merck letos vzrostl o 13 %.

Do seznamu se dostaly také společnosti Toll Brothers, Stanley Black & Decker, M&T Bank, Bristol-Myers Squibb, Foot Locker, Lennar a Columbia Sportswear.