Méně známé fintech akcie s potenciálem růstu klidně až o celých 200 %

Nejznámější fintech akcie si letos vedly mizerně. Ale tyto klenoty, které nejsou příliš známé, jsou připraveny na raketový růst.

Pokud jde o investování, jsou někdy méně známé akcie mnohem lepší volbou než velmi známé tituly. Například o společnosti Moderna (NASDAQ:MRNA) slyšel před pandemií koronaviru nebo dokonce v jejích počátcích jen málokdo. Akcie společnosti MRNA se však ukázaly být skvělou investicí pro ty, kteří je koupili v první polovině roku 2020. Ve skutečnosti investoři, kteří tehdy nakoupili akcie společnosti, vydělali mnohem více peněz než ti,kteří nakoupili nejznámější farmaceutické akcie. V souladu s tím se v době, kdy nejznámější fintechové společnosti, jako je PayPal (NASDAQ:PYPL) a Block (NYSE:SQ), mají velké problémy, jeví nákup akcií fintechových společností, které nejsou v kurzu, jako velmi dobrá strategie pro ty, kteří chtějí být v tomto sektoru exponovaní.

Další ukazatel, že by tato strategie mohla být účinná, nepochází od nikoho jiného než od Warrena Buffetta ze společnosti Berkshire Hathaway (NYSE:BRK.B). Jeho holdingová společnost nedávno koupila nepříliš známou fintechovou akcii.

Konkrétně v únoru Berkshire Hathaway koupila za 1 miliardu dolarů akcie společnosti Nu Holding (NYSE:NU). V prosinci, před IPO společnosti Nu, Buffett za akcie této společnosti utratil 500 milionů dolarů.

Přečtěte si více informací o společnosti Nu a jednom dalšm málo známém fintech podniku, které mohou v příštích čtyřech letech vyskočit o 200 %.

Nu Holdings (NU)

Společnost Nu Holdings (NYSE:NU) byla založena v roce 2013 a přinesla digitální bankovnictví do latinskoamerických zemí Brazílie (její domovský trh), Mexika a Kolumbie. Více než 66 milionů z jejích zhruba 70 milionů zákazníků je v Brazílii, takže má v Latinské Americe velký prostor pro expanzi.

Společnost Nu již nyní skutečně velmi rychle roste, neboť její příjmy se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšily o neuvěřitelných 230 %, bez zahrnutí měnových výkyvů. Velmi povzbudivé je také to, že hotovost z provozní činnosti společnosti ve 2. čtvrtletí vyskočila na 464 milionů USD oproti zápornému cash flow z provozní činnosti ve výši 51 milionů USD ve stejném období o rok dříve, Navíc společnost Nu v 1. čtvrtletí vygenerovala 78,3 milionu USD hotovosti z provozní činnosti oproti zápornému cash flow z provozní činnosti ve výši 222,7 milionu USD v 1. čtvrtletí roku 2021. Je zřejmé, že peněžní toky společnosti Nu se rychle vyvíjejí správným směrem.

Zdroj: Nubank

Analytik Mario Perry z Bank of America (NYSE:BAC) navíc 9. září výrazně zvýšil svůj odhad hospodářského výsledku společnosti Nu na rok 2023. Konkrétně zvýšil svůj odhad zisku na akcii na rok 2023 ze 115 milionů USD na 261 milionů USD. Analytik uvedl, že společnost získala více uživatelů, než původně očekával, zatímco její náklady na financování se v rámci utahování opasků snížily.

Paylocity (PCTY)

Společnost Paylocity (NASDAQ:PCTY) poskytuje firmám software, který usnadňuje mzdové funkce, řízení pracovních sil a lidských zdrojů.

V červnu analytik KeyBanc Jason Celino převzal pokrytí akcií s ratingem outperform. Analytik očekává, že společnost bude těžit z pokračování fenoménu práce z domova, protože tento trend nutí firmy hledat způsoby, jak zůstat ve spojení se svými zaměstnanci a zároveň je zefektivnit. Analytik se navíc domnívá, že Paylocity může v budoucnu získat podíl na trhu.

Zdroj: Shutterstock

Ve druhém čtvrtletí se tržby společnosti Paylocity meziročně zvýšily o 37 % na 229 milionů dolarů. V konečném součtu společnost dosáhla zisku na akcii ve výši 80 centů, což je výrazně nad průměrným odhadem analytiků, který činil 53 centů.

„Všechny naše produkty zaměřené na moderní pracovní sílu zaznamenaly výrazný nárůst využití,“ uvedl Steve Beauchamp, jeden z výkonných ředitelů společnosti Paylocity.

Analytici v průměru očekávají, že zisk na akcii společnosti letos stoupne na 4,23 USD z loňských 3,25 USD. Průměrný odhad zisku na akcii pro rok 2023 v současnosti činí 4,58 USD.