Je vhodné koupit akcie společnosti DocuSign? Odpověď je rozhodně ano!

Akcionáři giganta ve světě elektronického podepisování mají za sebou náročný rok. Nyní se ale podle všeho blýská na lepší časy.

Změny ve vedení společnosti nejsou snadné, ale někdy jsou nezbytné. Mohl by nový vedoucí pracovník pomoci zacílit kroky společnosti DocuSign (NASDAQ:DOCU) správným směrem poté, co se zdálo, že se tato platforma, která se zabývá elektronickým podepisováním, tak nějak zamotala v kruhu? Odpověď se samozřejmě teprve dozvíme, ale podle všeho to vypadá, že se nyní dost možná vyplatí držet nějaký ten podíl v akciích DOCU, protože pomyslný návrat DocuSignu na světlo světa by mohl být jedním z největších pozitivních příběhů roku 2023 na Wall Street.

Zdroj: Reuters

Dobře, možná to zní tak trochu přehnané, ale DocuSign má potenciál k obratu. Jak si za chvíli řekneme, DocuSign má relativně nového výkonného ředitele a to by mohlo pro společnost znamenat novou kapitolu.

Kromě toho by nedávno zveřejněné čtvrtletní výsledky DocuSign měly akcionářům společnosti dodat tolik potřebnou vzpruhu. Akcie jsou stále levné, takže nyní je skvělý čas podepsat tečkovanou čáru a získat několik výhodných akcií DocuSign.

Nový generální ředitel by mohl zachránit akcie DOCU

Věřte tomu nebo ne, ale před rokem stály akcie DOCU více než 130 dolarů. V poslední době se však akcie obchodovaly mezi 50 a 60 dolary. To rozhodně není to, na co se dlouhodobí investoři DocuSign upsali.

Zdá se však, že se zde naskýtá prvotřídní příležitost k lovu hodnoty. Přibližně před půl rokem DocuSign odvolal generálního ředitele Dana Springera a o několik měsíců později ho nahradil Allanem Thygesenem. To byl chytrý tah, protože Thygesen má za sebou působivou zkušenost s Googlem ze skupiny Alphabet (NASDAQ:GOOG).

Zatím je příliš brzy na to, abychom mohli určit, zda Thygesen nakonec navede loď na správný kurz. Jen možná pomůže DocuSign zachytit tržní příležitost v oblasti softwaru pro elektronický podpis a souvisejících produktů, která se odhaduje na 50 miliard dolarů.

Čtvrtletní výsledky jsou pro DocuSign krokem správným směrem

Zatímco investoři čekají, až se Thygesen osvědčí jako generální ředitel společnosti DocuSign, mohou si přečíst výsledky společnosti za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2023 a usmát se. Nepochybně ocení výsledek společnosti DocuSign v oblasti horní linie, který překonal odhady Wall Street.

Pojďme tedy k jádru věci. Společnost DocuSign aktuálně vykázala tržby ve výši 645,5 milionu USD, což představuje meziroční nárůst o 18 %. Tento výsledek výrazně překonal odhad analytiků ve výši 627 milionů USD.

Zdroj: Getty Images

Byla tedy společnost DocuSign ve 3. čtvrtletí fiskálního roku 2023 zisková? Odpověď závisí na tom, jak výsledek měříme. Při použití měření podle GAAP vykázala společnost DocuSign čistou ztrátu 15 centů na akcii.

Při použití měření mimo GAAP však společnost vykázala čistý zisk ve výši 57 centů na akcii, čímž překonala prognózu Wall Street ve výši 42 centů na akcii. Ve světle těchto výsledků označil Dan Ives z Wedbush toto čtvrtletí za „krok správným směrem“ pro DocuSign.

Co můžete udělat nyní

Investoři mohou rozhodně doufat, že nový generální ředitel společnosti vrátí DocuSign na správnou cestu. Společnost byla jasným vítězem v době po nástupu Covid-19 a mohla by jím být znovu i v roce 2023.

Přinejmenším býci mohou poukázat na růst tržeb DocuSign jako na známku zlepšení. Proto, i když změny generálních ředitelů obvykle zahrnují riziko, má podle nás smysl nyní nakoupit malý podíl v akciích DOCU.

Elektronické podepisování je trendem digitální doby

Elektronický podpis (též digitální podpis) je v informatice označení specifických dat, které v počítači nahrazují klasický vlastnoruční podpis, respektive ověřený podpis. Je připojen k datové zprávě nebo je s ní logicky spojen, takže umožňuje ověření totožnosti podepsané osoby ve vztahu k datové zprávě. Elektronický podpis je prostředek k tomu, jak v anonymním světě internetu ověřit totožnost odesílatele. Z právního hlediska je elektronický podpis definován jako data v elektronické podobě, která jsou připojena k jiným datům v elektronické podobě nebo jsou s nimi logicky spojena a která podepisující osoba používá k podepsání.

Elektronický podpis je vytvořen pro konkrétní data a je možné pomocí počítače ověřit, zda je platný a zda jsou data v té podobě, ve které byla podepsána. Součástí elektronického podpisu je identifikace toho, kdo podpis vytvořil. Ověření elektronického podpisu zahrnuje kromě matematických operací i přenos důvěry z důvěryhodné třetí strany na tvůrce podpisu a následně na důvěryhodnost elektronicky podepsaného dokumentu. K tomu se využívá digitální certifikát, vydaný certifikační autoritou.