Bank of America požádala své analytiky o výběr nejlepších akcií pro rok 2023

Akcie mají za sebou horký začátek roku a analytici Bank of America se domnívají, že některá jména s nákupním hodnocením v jejich portfoliu mohou tento impuls přenést i do zbytku roku 2023.

Index S&P 500 v lednu vzrostl o více než 5 %, což představuje nejlepší začátek roku od roku 2019. Zpomalující se inflační ukazatele a znovuotevření Číny jsou dva faktory, které přispívají k růstu širšího tržního indexu na začátku roku.

Takto silný začátek by mohl být slibným znamením pro to, co bude následovat. Hlavní investiční stratég CFRA Sam Stovall poznamenal, že po pozitivním lednu trh po zbytek roku ve více než 85 % případů pokračoval v růstu. V těchto obdobích dosáhl index S&P 500 podle údajů sahajících až do druhé světové války průměrného ročního zisku přibližně 11,5 %.

Zdroj: Getty Images

Pro jistotu zůstává otázkou, o kolik Federální rezervní systém zvýší úrokové sazby, aby bojoval proti inflaci, která je stále více než dvojnásobná než cílová míra centrální banky ve výši 2 %.

Přesto Bank of America požádala své analytiky, aby rozdělili své nejlepší tipy pro rok 2023. Podle nich jsou tyto společnosti připraveny vést si v tomto roce dobře. Firma uvedla, že svůj seznam sestavila na základě „neformálního průzkumu“ svých seniorních analytiků a pokrývá různá odvětví.

Podívejte se na pět akcií, které se dostaly na seznam Bank of America:

Raytheon Technologies
Společnost Raytheon Technologies (RTX), která je spojeným subjektem vzniklým fúzí společností Raytheon a United Technologies, byla vybrána vzhledem k jejímu „značnému rozsahu a hloubce“ v leteckém a obranném průmyslu.

„Rizika na straně růstu spočívají v tom, že pokud se komerční letecký průmysl a letadla pro obchodní letectví zotaví lépe, než se očekává, mohl by být zisk lepší, než předpokládáme,“ uvedla Bank of America. „Rizikem pro PO je pokles v komerčním letectví v důsledku přirozeného hospodářského cyklu nebo exogenní události, jako je teroristický útok nebo pandemie.“

Bank of America stanovila cílovou cenu 120 USD za akcii, což znamená nárůst o přibližně 20 % oproti pondělnímu závěru. Akcie společnosti Raytheon za posledních 12 měsíců vzrostly o 10 %. Od začátku roku však akcie klesly o téměř 2 %.

Amazon
Do seznamu se dostal také technologický gigant Amazon (AMZN), u kterého Bank of America poznamenala, že má „dobrou pozici pro využití globálního růstu elektronického obchodu a dalších sekulárních trendů, jako je cloud computing, online reklama a propojená zařízení“. Firma stanovila svůj cenový cíl na 135 USD, což znamená nárůst o 34 % oproti pondělnímu závěru.

Akcie společnosti Amazon od začátku roku 2023 vzrostly o téměř 22 %. V roce 2022 se však propadly o téměř 50 %.

Deckers
Značka a prodejce obuvi Deckers (DECK) se na seznam dostala částečně díky svému silnému portfoliu značek, které zahrnuje značky obuvi Hoka a Ugg.

„Domníváme se, že DECK má významnou příležitost k růstu zisku na akcii díky rychle rostoucímu povědomí o značce HOKA, mírnému nárůstu podílu značky UGG a zpětnému odkupu akcií,“ napsal analytik Christopher Nardone.

Bank of America v listopadu vyzdvihla značku Hoka jako „korunovační klenot“ společnosti Deckers a odhadla, že tržby této značky běžeckých bot vzrostou do fiskálního roku 2025 na 2,2 miliardy USD.

Akcie společnosti Decker si doposud v roce 2023 připsaly 5,25 % a za posledních 12 měsíců neuvěřitelných 31,19 %.

Domino’s Pizza
Největší světovou společnost rozvážející pizzu si Bank of America vybrala díky jejímu slibnému růstovému potenciálu.

„Domníváme se, že Domino’s Pizza (DPZ) bude i nadále profitovat z rychle rostoucího segmentu pizzy díky svému velkému rozsahu, výhodám prvního hráče a dlouhé růstové dráze v USA i na mezinárodní úrovni,“ napsala analytička Sara Senatore.

Akcie Domino’s za posledních 12 měsíců klesly přibližně o 22 %, částečně kvůli bojům s vyššími náklady a nedostatkem řidičů.

Ferrari
Podle Bank of America je výrobce luxusních sportovních vozů Ferrari (RACE) „jedinečným aktivem s odolnou finanční výkonností, významnou nehmotnou hodnotou značky a skutečně luxusním statusem“. Firma zdůraznila hodnotu značky Ferrari jako významného tahouna příjmů mimo prodej vozidel.

Analytik John Murphy rovněž poznamenal, že „vyvážená strategie automobilky spočívající v růstu objemu, zvyšování cen a uvádění nových modelů na trh by měla v období naší prognózy zajistit nadprůměrný růst tržeb a zisku“.

Akcie Ferrari v letošním roce vyskočily o zhruba 13 % a za posledních 12 měsíců o 14 %.