Tommy Bahama je vážně zábava. Akcie jsou žhavým nákupem

Mnoho rekreantů si libuje v pohodovém pojetí ostrovního času, který je světem odděleným od náročné reality. Na tempu růstu zisku mateřské společnosti Tommy Bahama není nic neuspokojivého.

Oxford Industries (OXM) je upjaté jméno pro výrobce oděvů, který je všechno, jen ne oděv: Tommy Bahama, výrobce vzorovaných, světlých, teplých pánských a dámských oděvů a doplňků a značkových restaurací. Zbytek pochází od ostatních oděvních značek, včetně květinové Lilly Pulitzer a nedávno koupené boho elegantní značky Johnny Was.

Společně dokázaly, že jsou velmocí v oblasti luxusního zboží, která má marže jako luxusní společnost a skokově zvyšuje zisky i v době, kdy se mnoho jiných maloobchodníků potýká s problémy. A pokud budou výsledky ostatních špičkových značek v letošní výsledkové sezóně, od Ralpha Laurena (RL) po Lululemon Athletica (LULU), něčím podobné, Oxford Industries by mohla zazářit, až bude ve středu reportovat. Oxford se však obchoduje za pouhý 8,4násobek očekávaného zisku za fiskální rok 2023 ve výši 11,76 USD za období končící lednem 2024, což je výrazně pod úrovní podobných společností.

„Oxford Industries je celkově lepším podnikem, s návratností investovaného kapitálu nad 20 %, roste rychleji a má vyšší marže než prakticky všichni konkurenti,“ říká Eric DeLamarter, zakladatel a portfolio manažer společnosti Half Moon Capital, která akcie vlastní. „Její ocenění je však téměř nejnižší z celé skupiny srovnatelných společností.“

Na vině byl výhled zisku společnosti Oxford za celý fiskální rok 2023 ve výši 11,50 až 11,90 USD na akcii, což bylo pod tehdejším konsensuálním odhadem 11,91 USD. Výnosy jsou nižší, protože vedení plánuje výrazně investovat do různých částí podniku, od efektivnější infrastruktury pro realizaci zakázek až po nové prodejny a stravovací zařízení.

Tento plán způsobí, že se kapitálové výdaje za rok téměř zdvojnásobí na zhruba 90 milionů dolarů, a zatíží růst marží, ačkoli hrubé marže již nyní dosahují šťavnatých 62,5 %, což není daleko pod úrovní luxusních velmocí jako Hermès (HESAY) a LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMUY). Společnost věří, že toto rozhodnutí dále podpoří její růst, ale někteří investoři jsou nervózní ohledně tempa výdajů vzhledem k nejistému stavu spotřebitelských výdajů.

Nic z toho by investory nemělo znepokojovat, říká Raife Giovinazzo, hlavní portfolio manažer fondu Behavioral Small-Cap Equity Fund (FTHSX) společnosti Fuller & Thaler, který na konci roku 2022 vlastnil 2,7 % všech akcií společnosti Oxford v oběhu. „Všechno to byly opravdu dobré zprávy a neviděli jsme nic, kvůli čemu bychom si mysleli, že budeme muset naši pozici omezit,“ vysvětluje Giovinazzo.

Zdroj: Getty Images

Průměrná cílová cena analytiků pro Oxford je 125 dolarů, zatímco více býčích hlasů, jako je DeLamarter, se domnívá, že akcie „by měly být do konce roku za 187 dolarů, protože budou pokračovat v realizaci“. Oxford v pondělí uzavřel na 99,05, což představuje pokles o 0,7 %.

Vzhledem k dosavadním pokrokům Oxfordu je těžké argumentovat proti moudrosti investice do tohoto podniku. Jak poznamenává DeLamarter z Half Moon, společnost má jedny z nejvyšších tržeb přímo od zákazníků mezi svými kolegy – to znamená, že se nemusí spoléhat na velkoobchodní partnery a získává větší prospěch z maximalizace svých distribučních možností. Výdaje půjdou také na rozšíření počtu maloobchodních prodejen Tommy Bahama s připojenými bary Marlin, které mají obvykle dvakrát vyšší tržby na metr čtvereční.

Tyto investice nebudou ani tak nákladné: odhady konsensu pro tento a příští fiskální rok – 11,76 a 12,50 USD na akcii – stále představují nové rekordy a středně vysoký jednociferný meziroční růst.

„Jedná se o solidní společnost a skutečnost, že si lidé kladou tyto otázky navzdory jejímu úspěchu a jsou ochotni slevit ze ziskových překvapení… ukazuje, že se jí nedostává takového uznání, jaké si zaslouží,“ říká Giovinazzo z Fuller & Thaler. „Lidé nedostatečně reagují na to, jak silné jsou jejich značky.“

To platí zejména pro značku Tommy Bahama, jejíž hlavní zákazníci jsou lidé středního věku s šestimístným příjmem – skupina, která není imunní vůči ekonomickému stresu, ale přesto je pravděpodobnější, že bude utrácet. Navíc mají pevnější vkus a líbí se jim konzistentní bezstarostná image značky, což znamená, že je méně pravděpodobné, že se stanou obětí módních rozmarů.

Zdroj: Getty Images

Tato odolnost je patrná z tržeb značky, které rostou téměř každý rok přinejmenším od roku 2010; tržby Tommy Bahama v právě skončeném fiskálním roce 2023 činily 880 milionů dolarů, což je o 30 % více než v předpodzimním fiskálním roce 2020.

Samotná hodnota společnosti Tommy Bahama je pravděpodobně vyšší než hodnota akcií v tuto chvíli. DeLamarter ze společnosti Half Moon tvrdí, že tato divize má hodnotu nejméně 121 USD – více než 20 % nad současnou cenou, a to na základě násobků hodnoty podniku k zisku před úroky a zdaněním (EV/EBIT) srovnatelných maloobchodních prodejců, jako jsou Deckers Outdoors (DECK) a Columbia Sportswear (COLM), spolu s nízkým zadlužením společnosti.

Společnost má nyní tržní kapitalizaci 1,6 miliardy USD. To by nakonec mohlo z Oxfordu udělat akviziční cíl vzhledem k modelu životního stylu, který vybudovala – můžete si koupit plážová lehátka Tommy Bahama, která se hodí k vašemu knoflíku, a vzhledem k loajálním zákazníkům.

Prozatím se Oxford jeví jako chytrý způsob, jak vlastnit maloobchodního prodejce se slunečnými vyhlídkami.