Citi doporučuje vlastnit tyto dvě akcie s nárůstem o více než 40 % – zde je důvod, proč by mohly vzrůst

Třetí čtvrtletí se chýlí ke konci a poslední čtvrtletí roku je téměř před námi, a proto je čas zhodnotit situaci na akciových trzích. Kam se budeme pravděpodobně ubírat v příštích několika měsících a jaké síly budou pravděpodobně ovlivňovat obchodování? V několika nedávných komentářích na CNBC stratég Citi Scott Chronert vyjádřil své vlastní přesvědčení, že se pravděpodobně dočkáme dalších zisků.

Chronert nejprve poukazuje na to, že obavy z tvrdé recese se vytratily, nebo jak říká: „Od první poloviny června jsme počítali s měkkým přistáním.“ Na podporu tohoto tvrzení Chronert uvádí, že cyklus sazeb Fedu je blízko svého vrcholu a že zisky podniků pravděpodobně zůstanou odolné. Na závěr Chronert dodává: „Myslím, že vše řečeno je do konce roku stále ve prospěch růstu, a my se vrátíme k našemu pokračujícímu názoru, že fundamentální podklad pro S&P zůstává v tuto chvíli docela pozitivní.“

V souladu s tímto pozitivním sentimentem analytici Citi vytipovali dvě jména, která jsou podle nich připravena dosáhnout více než 40% růstu. Tuto dvojici jmen doporučených Citi jsme prošli databází abychom zjistili, co na ně říká zbytek Wall Street. Ukázalo se, že oba tituly jsou konsensem analytiků hodnoceny jako Buy. Pojďme zjistit proč.

Zdroj: Getty Images

Camping World Holdings (CWH)

Začneme v sektoru volného času, a to společností Camping World Holdings, která je jednou z největších společností v oblasti outdoorové rekreace. Společnost Camping World se zabývá především prodejem nových a ojetých rekreačních vozidel a pronájmem obytných vozů, ale obchoduje také s příslušenstvím pro obytné vozy, a to jak pro interiér, tak pro exteriér vozidel, s čluny a dalšími vodními plavidly, s přenosnými generátory a s vybavením a příslušenstvím pro kempování.

Společnost je holdingovou společností a působí především prostřednictvím dvou značek: stejnojmenné Camping World a značky Good Sam. Prostřednictvím těchto dceřiných společností se společnost Camping World Holdings stala největším prodejcem obytných vozů na americkém trhu s rekreačními vozy a lídrem v oblasti souvisejících outdoorových a kempingových produktů. Firma si dává záležet na tom, aby znala své zákazníky a přizpůsobovala sortiment výrobků jejich preferencím. Na trhu působí od roku 1966.

Zdroj: Getty Images

Pokud se zaměříme na výsledky společnosti, zjistíme, že CWH vykázala ve 2. čtvrtletí roku 23, tedy v posledním vykázaném čtvrtletí, rekordní prodeje ojetých vozidel. Tržby společnosti v nejvyšší linii ve výši 1,9 miliardy USD však meziročně poklesly o více než 13 % a nesplnily prognózu o 70 milionů USD. Na dolním řádku dosáhla společnost Camping World Holdings non-GAAP zisku na akcii ve výši 73 centů, což je o 3 centy méně, než se očekávalo.

Společnost Camping World Holdings nabízí investorům pravidelnou akciovou dividendu a v minulosti upravovala výplatu tak, aby se přizpůsobila aktuálním podmínkám. Poslední deklarace za 3Q23 stanovila výplatu kmenových akcií na 0,125 USD na akcii, tj. 50 centů ročně, což dává 2,3% výnos. Výplata je naplánována na 29. září. Aktuální dividenda představuje 80% snížení oproti předchozímu čtvrtletí.

Akcie této veteránské společnosti působící v oblasti volnočasových aktivit se po zveřejnění výsledků a snížení dividendy propadly. Akcie klesly o 31 % oproti hodnotám před zveřejněním. Pro pětihvězdičkového analytika Citi Jamese Hardimana však toto snížení ceny akcií znamená příležitost pro investory k nákupu.

„CWH je naším Top Pickem v oblasti obytných vozů a věříme, že je to nejlepší způsob, jak hrát na oživení v oboru obytných vozů, kdykoli přijde, protože společnost má dlouhodobý makroekonomicky nezávislý příběh tržního podílu, který je poháněn fúzemi a akvizicemi a rozsahem v roztříštěném odvětví. Odvětví RV vykazuje první známky stabilizace a oživení, které se podle našeho názoru začnou projevovat v průběhu roku 2024 a dále. Očekáváme, že ceny/marže výrobců obytných vozů zůstanou v roce 2024 pod tlakem, což by mohlo pomoci povzbudit poptávku prodejců obytných vozů. Mezitím se akcie v poslední době prodávaly, což podle našeho názoru představuje atraktivní vstupní bod z hlediska ocenění,“ vyjádřil se Hardiman.

Na základě tohoto býčího postoje Hardiman hodnotí akcie CWH jako kupní a dává jim cílovou cenu 32 USD, což znamená jednoroční potenciál růstu o ~48 %.

Celkově vzato, Wall Street zůstává vůči společnosti CWH býčí. Devět nedávných hodnocení analytiků akcie rozděluje v poměru 8:1 ve prospěch „Buy“ (koupit) nad „Holds“ (držet), což znamená konsenzuální hodnocení „Strong Buy“ (silně koupit), a průměrná cílová cena 34,57 USD naznačuje 60% jednoletý růst ze současné obchodní ceny 21,55 USD.

Sunrun, Inc. (RUN)

Druhou, ale neméně důležitou společností je Sunrun, lídr v oblasti instalací solární energie pro domácnosti. Společnost Sunrun je známá jako poskytovatel komplexních služeb v oblasti solární energie pro domácnosti, který navrhuje, staví a instaluje balíčky solárních zařízení a instalace na zakázku pro rodinné domy. Jejich balíčky zahrnují vše potřebné pro konkrétní instalaci, od střešních fotovoltaických panelů až po připojení k místní síti, stejně jako inteligentní řídicí systémy a baterie pro ukládání energie.

Kromě domovních solárních instalací nabízí Sunrun také služby financování. Zákazníci si mohou vybrat, zda chtějí zaplatit celou částku předem, nebo amortizovat celé náklady na instalaci formou leasingu zařízení s možností dlouhodobých nebo měsíčních splátek. Společnost Sunrun se označuje za jedničku na americkém trhu solární energie pro domácnosti s více než 800 000 zákazníky ve 22 státech a Portoriku a s ročním opakovaným obratem 1,1 miliardy dolarů.

Zdroj: Shutterstock

Tato silná základna je výsledkem neustálého úsilí společnosti Sunrun o rozšíření jejího působení na trhu. Přestože tržby v posledním vykázaném 2. čtvrtletí roku 23 vzrostly meziročně pouze o 1 % na 590,2 milionu USD, společnost dosáhla významných milníků. Prodejní aktivity mimo stát Kalifornie, kde má společnost největší zastoupení, vzrostly meziročně o 25 %. Celková instalovaná kapacita úložišť navíc meziročně vzrostla o 35 % a dosáhla 103 megawatthodin. Nejpřekvapivějším úspěchem společnosti však bylo vykázání čistého zisku ve výši 25 centů na zředěnou akcii ve druhém čtvrtletí, což překonalo očekávanou čistou ztrátu o 64 centů na akcii.

Růst společnosti mimo Kalifornii zaujal analytika Citi Vikrama Bagriho, který v něm vidí důležitý faktor podporující akcie do budoucna.

„Vyšší sazby a dopady NEM se zdají být do značné míry zaúčtovány, ale RUN se nedostává náležitého uznání za 1) zisk tržního podílu díky posunu TPO, 2) cestu k tvorbě FCF, 3) žádné zvyšování vlastního kapitálu na podnikové úrovni, 4) předpokládanou deflaci nákladů na komponenty, 5) výhody ITC adderu a 6) prokázaný úspěch při prodeji bateriových úložišť (>80% míra připojení k novým prodejům v Kalifornii a >30% na celostátní úrovni). Kalifornie bude v roce 24 čelit nepříznivým podmínkám, ale vedoucí tržní podíl společnosti RUN na trhu TPO ve výši >60 % a možnost financování znamenají, že konsenzuální očekávání růstu instalací o ~6 % MW v roce 24 se zdají být dosažitelná, protože spotřebitelé vyhledávají solární energii + úložiště, aby ušetřili na účtech za veřejné služby. Kromě toho se domníváme, že odhady čisté hodnoty předplatitelů se mohou zvýšit,“ uvedl Bagri.

„Obdrželi jsme několik dotazů na ocenění společnosti RUN a domníváme se, že akcie má konzervativní hodnotu ~21 USD/sh v LT,“ dodává Bagri a poukazuje na solidní hospodářský výsledek svého postoje.

Celkově analytikovo hodnocení Buy a cílová cena 21 USD naznačují důvěru v 48% růst do příštího roku.

Pohled Citi se může ukázat jako konzervativní pohled na Sunrun – konsenzuální hodnocení Strong Buy pro akcie vychází ze 17 hodnocení analytiků, která zahrnují 14 hodnocení Buys a 3 hodnocení Holds. Akcie jsou oceněny na 14,16 USD a průměrná cílová cena 34 USD naznačuje robustní růst o 140 %.