Podle analytiků Wall Street nabízejí akcie jako Microsoft díky umělé inteligenci „dvouciferný růst“

Wall Street nadále zaplavuje vlna umělé inteligence a analytici tento týden jmenovali řadu akcií, které nabízejí další růst.

Podle analytiků mají tyto akcie potenciál dvouciferného růstu a investoři by měli akcie nakupovat již nyní.

Server CNBC Pro prošel výzkumy na Wall Street, aby našel akcie, které mají nejlepší předpoklady pro zisk z umělé inteligence.

Patří mezi ně např: Microsoft, Wayfair, Pearson a Broadcom.

Wayfair Inc. (W)
DA Davidson odešla z nedávného setkání s investory se zvýšeným přesvědčením o akciích online prodejce nábytku a domácích potřeb Wayfair, uvedla nedávno investiční banka.

Zdroj: Wayfair

„Máme vysokou míru důvěry ve schopnost managementu dosáhnout dvouciferného růstu horní linie a alespoň 10% marže adj. EBITDA, a to v normalizovaném prostředí pro kategorii domácnosti,“ napsal analytik Tom Forte.

Davidson připustil, že kategorie domácností vykazuje určitou míru nejistoty, ale Forte tvrdí, že věří ve schopnost vedení společnosti Wayfair dosáhnout výsledků.

„Tato důvěra vychází z výsledků vedení v oblasti stanovování a dosahování finančních cílů v dlouhodobém horizontu,“ dodal.

Společnost Wayfair je podle něj také dlouhodobým příjemcem umělé inteligence.

Forte označil vedení společnosti Wayfair za mimořádně „technicky zdatné“ a uvedl, že akcie mají ještě prostor k růstu, přestože letos stouply o 116 %.

Pearson plc (PSO)
Britská nadnárodní vzdělávací společnost je příběhem „svépomocné transformace“, uvedla nedávno banka Morgan Stanley.

Banka uvedla, že hrozba umělé inteligence je přehnaná, a zůstala u svého ratingu „overweight“ na akcie Pearson.

Zdroj: Bloomberg

Analytik Luke Holbrook a jeho tým vidí, že marže se zlepšují při ocenění, které je „nenáročné“. V letošním roce akcie poklesly o 1,4 %.

„Domníváme se, že generativní umělá inteligence se časem stane všudypřítomnou, a proto věříme, že způsob, jakým společnosti jako Pearson na této technologii postaví svá řešení, bude klíčovým diferenciátorem,“ uvedl.

Kromě toho jsou tři rozvíjející se společnosti Pearson, včetně Pearson+, English Language Learning a Workforce Solutions, připraveny „vykázat dvouciferný růst“, uvedl.

A co víc, programy společnosti na úsporu nákladů jsou pevně zavedeny a prodeje a restrukturalizace jsou z velké části u konce, což posiluje býčí tezi Morgan Stanley. Investoři by měli využít příležitosti k nákupu, dodal Holbrook.

Broadcom Inc. (AVGO)
Podle analytika společnosti Benchmark Codyho Acreeho se polovodičová společnost nedokázala vyrovnat úspěchu „růstu s pákou umělé inteligence“, který přináší Nvidia.

Zdroj: Getty Images

Přesto Acree stojí za Broadcomem po jeho poslední čtvrtletní zprávě.

Broadcom koncem srpna vykázal lepší výsledky v horní i dolní části hospodaření. Benchmark označil čtvrtletní výsledky za solidní a poznamenal, že obzvláště povzbudivé jsou budoucí finanční pokyny.

Dodal, že „dvouciferný meziroční růst“ ukazuje na zvýšenou poptávku po produktech Broadcomu založených na umělé inteligenci.

Acree tvrdí, že Broadcom dělá pokroky v navazování svých příjmů z polovodičů na zavádění umělé inteligence v technologickém průmyslu.

Je pozoruhodné, že akcie společnosti letos vzrostly o více než 52 %, ale Acree tvrdí, že mají stále prostor k růstu, a uvádí, že Broadcom má dobrou pozici „k účasti na makro trendu v odvětví umělé inteligence“.

Microsoft (MSFT)
„Hodnotíme MSFT jako Buy na základě našeho názoru, že toky příjmů související s cloudem umožní pokračovat v růstu na dvouciferné úrovni s expanzí provozní marže. V oblasti Azure vidíme, že generativní AI zahájí další éru růstu po pandemii, která katalyzovala přijetí zákazníky a zrychlení spotřeby. Spuštění funkcí Generative AI/Co-Pilot zvýšilo digitální produktivitu a spolupráce zaznamenává trvalý dopad, což podporuje přírůstek poptávky a přijetí v oblasti produktivity.“