Akcie Meta Platforms jsou na cestě k 375 dolarům. Co se bude dít?

O shortování META ani neuvažujte, protože společnost vyvíjí nový systém umělé inteligence.

I po srpnovém propadu si akcie Meta Platforms (NASDAQ:META) v roce 2023 vedly dobře.

Nepředpokládejte však, že večírek ještě skončil. Přinejmenším jeden významný analytik se totiž připravuje na to, že Meta Platforms potenciálně přinese svým věrným akcionářům ještě větší hodnotu.

Mnozí finanční obchodníci již vědí, že Meta Platforms se intenzivně zabývá technologií umělé inteligence. Nedávno však došlo k vývoji, který by vás mohl překvapit.

V příštích letech, věřte tomu nebo ne, by společnost Meta Platforms mohla být skutečně králem na poli systémů ze segmentu umělé inteligence. Jedinou otázkou je, zda chcete vlastnit akcie META nyní, nebo později, kdy se cena akcií bude pravděpodobně blížit 400 dolarům.

Zdroj: Shutterstock

Růst sektoru AI požene akcie výš

Není to tak dávno, co analytik Morgan Stanley Brian Nowak přiřadil akciím Meta Platforms rating „overweight“. To není nic neobvyklého, ale právě Nowakova cílová cena pro akcie by vás mohla překvapit.

Konkrétně analytik Morgan Stanley zveřejnil cílovou cenu pro akcie META ve výši 375 USD. To znamená velký nárůst oproti současné ceně akcií.

Nowak očekává, že zisk společnosti Meta Platforms se do roku 2024 zvýší na 20 dolarů na akcii. Na podporu této předpovědi uvedl nevyužité příležitosti k výnosům z funkce Reels na Facebooku (která je podobná funkci TikTok).

To je ambiciózní prognóza, protože Wall Street očekává, že Meta Platforms v roce 2024 vydělá pouze 16,85 USD na akcii. Souhlasím s Nowakovým hodnocením, protože finanční komunita pravděpodobně podceňuje Reels, zatímco se příliš soustředí na TikTok a X/Twitter Elona Muska.

Zda příjmy generované společností Reels vyženou akcie META na 375 USD, se teprve uvidí. Nowak však zůstává optimistou.

„Skutečnost, že zapojení Reels vede k přírůstku času stráveného na platformě. . . dává větší důvěru ve schopnost Reels zvýšit“ příjmy z reklamy společnosti Meta Platforms, vysvětlil.

Meta Platforms se v podstatě utkává s revolučním chatbotem ChatGPT

Revoluce umělé inteligence v roce 2020 možná začala s generativním chatbotem s umělou inteligencí ChatGPT společnosti OpenAI. Další skok však může přijít od společnosti Meta Platforms, nikoli od OpenAI.

Deník Wall Street Journal přinesl zprávu, že společnost Meta Platforms vyvíjí systém AI, „který má být stejně schopný jako nejpokročilejší model OpenAI“. Půjde o velký jazykový model (LLM) a Meta Platforms údajně očekává, že nový systém AI začne trénovat v roce 2024.

Pokud vše půjde podle plánu, bude tato platforma AI několikanásobně výkonnější než již výkonný LLM společnosti Meta Platforms, Llama 2.

Nechápejte to špatně. Chatbot ChatGPT-4 společnosti OpenAI je jistě robustní. Přesto bych se nedivil, kdyby konkurenční technologie AI společnosti Meta Platforms vážně ohrozila společnost OpenAI a všechny ostatní konkurenty.

Připravovaný systém AI společnosti Meta Platforms by mohl podnikům pomoci „vytvářet služby, které produkují sofistikované textové, analytické a jiné výstupy“.

To by skutečně mohlo změnit pravidla hry pro společnost Meta Platforms a pro rozvoj technologie AI.

Zdroj: Getty Images

Akcie META: Cenová hladina 375 USD by mohla být jen začátek

Je docela dobře možné, že trh podceňuje potenciál společnosti Meta Platforms vydělávat peníze díky Reels. Kromě toho by se společnost Meta Platforms měla díky svému rozpracovanému systému AI/LLM stát žroutem trhu s umělou inteligencí.

Proto se domníváme, že Nowakova cílová cena 375 dolarů pro akcie META sice není zaručená, ale rozhodně je realistická. Založte tedy akciovou pozici nebo přidejte ke stávajícímu podílu ve společnosti Meta Platforms.