Prozíraví investoři využijí současného propadu a zaměří se na dlouhodobé kryptoměnové výběry, které jim přinesou trvalou hodnotu v digitální ekonomice.
Mohli bychom se blížit dalšímu kryptoměnovému krachu? Navzdory dvouciferným ziskům bitcoinu (BTC-USD), které následovaly po jeho poklesu na polovinu 19. dubna, se tento kryptoměnový bellwether tento měsíc propadl o více než 6 %. Navíc jsme zaznamenali intenzivní prodejní tlak ze strany držitelů ETF, včetně největších správců aktiv BlackRock a Fidelity. Vzhledem k tomuto vývoji budou chytří investoři chtít nabít dlouhodobé krypto výběry.
Držitelé bitcoinových ETF houfně vyprodávají a od března zažívají 20% úbytek. Tento trend se zrychlil v květnu, kdy bitcoinové ETF v USA zaznamenaly dosud největší odliv v hodnotě 564 milionů dolarů. Nicméně navzdory prodejnímu tlaku a některým kritikům, kteří označují Bitcoin za Ponziho schéma, si celkový trh zachovává značné podíly v Bitcoin ETF. Proto BTC a další dlouhodobé kryptopřírůstky zůstávají a představují budoucnost financí.
Bitcoin (BTC-USD)
Bitcoin zůstává polarizující investicí, ale podstatné je, že v posledním desetiletí byl nejvýkonnějším aktivem. To neznamená, že není náchylný k mimořádné volatilitě. Nicméně podle jakéhokoli měřítka jsou výnosy BTC očištěné o riziko ohromující, což z něj v posledních letech dělá investici, do které není třeba investovat.
Od začátku roku BTC vyskočil o působivých 52 %, čímž překonal 7,5% zisk indexu S&P 500. Pokud zúžíme náš pohled na 6 měsíců, digitální aktivum vzrostlo o 83 % navzdory četným protivětrům, které tíží rizikové investice. Zásadní význam mělo schválení spotových Bitcoin ETF Komisí pro cenné papíry (SEC) na začátku tohoto roku. Po schválení mohou nyní některé z největších ryb v oblasti investování přímo investovat do BTC, což usnadňuje přístup ke krypto gigantu.
Kromě toho nedávná událost, kdy se Bitcoin rozpůlil, zúžila nabídku, což pravděpodobně vedlo k velké nerovnováze mezi poptávkou a nabídkou. Proto je pro ty, kteří mají na mysli dlouhodobý horizont, těžké vsadit proti BTC.
Zdroj: Getty Images
Ethereum (ETH-USD)
Ethereum (ETH-USD) zdaleka není ve stínu Bitcoinu, ale v krypto prostoru si razí vlastní cestu. Jeho pevná pozice v blockchainové sféře je podložena seznamem případů použití. Blockchain Etherea je základem pro projekty DeFi, NFT a chytré kontrakty.
Kromě toho jsou blockchainová odvětví, která Ethereum podporuje, rozsáhlá a mají předpoklady k rychlé dlouhodobé expanzi. Například společnost Fortune Business Insights odhaduje, že jen trh s chytrými smlouvami vzroste v letech 2024 až 2032 o 24,7 % na neuvěřitelných 12,55 miliardy dolarů. Takto vysoký růstový náběh se očekává u NFT, projektů DeFi a dalších oblastí, kde Ethereum hraje zásadní roli.
Ačkoli v loňském roce vládl Bitcoin, maverick investor Cathie Wood tvrdí, že Ethereum by mohlo být lepší. Woodová se domnívá, že potenciál Etherea porazit trh spočívá v jeho schopnosti zvýšit užitečnost a podpořit větší přijetí.
Solana (SOL-USD)
Solana (SOL-USD) je často nazývána „zabijákem Etherea“, který vyniká prakticky ve všech oblastech, které Ethereum pokrývá, ale s větší efektivitou a účinností. Její schopnosti rychlých transakcí stále vyvolávají pozornost vývojářské komunity a zároveň výrazně snižují náklady, což z ní činí pozoruhodně oblíbenou volbu.
Tyto jedinečné kompetence umožnily Solaně efektivně si vybojovat významný podíl v rušných odvětvích, jako jsou NFT a decentralizované finance. Kromě toho, vzhledem k přetížení sítě, které nadále ohrožuje Ethereum, má Solana díky svému zjednodušenému a nákladově efektivnímu rámci vynikající předpoklady k dlouhodobému růstu.
SOL za posledních šest měsíců nejen překonala, ale i předčila BTC i ETH a dosáhla ohromujícího zisku 251 %. Navzdory výkyvům na trhu zaznamenala cena SOL neuvěřitelný vzestup díky řadě pozitivních událostí, včetně nadcházejícího cross-chain mostu mezi Solanou a Bitcoinem od Zeus Network. Jeho vydání je naplánováno na pozdější období letošního roku a mohlo by dále posílit optimistický výhled pro SOL.
Zdroj: Unsplash