Digitální aktiva, která jsou odsouzená k zániku

Některé kryptoměny jsou rizikovější než jiné, ale tyto tři jsou jednoznačně propadáky.

Navzdory návratu popularity altcoinů postrádají tyto tři kryptoměny jakýkoli skutečný potenciál.
Cardano (ADA-USD): ADA, kdysi třetí největší kryptoměna podle tržní kapitalizace, už nemá kam jít, jen dolů.
Shiba Inu (SHIB-USD): Shib se stal další cyklickou pump-and-dump mincí, do které mnozí vkládali naděje, dokud trval hype.
Algorand (ALGO-USD): Byl to zajímavý koncept, ale Algorand od svého debutu nemá investorům moc co ukázat.

Od svého vzniku zažívá trh s kryptoměnami cyklickou řadu vzestupů a pádů, které jsou mnohem dramatičtější než na běžném akciovém trhu. Velký podíl na této relativní nestabilitě má skutečnost, že většina kryptoměn, navzdory horlivé podpoře ze strany prvních osvojitelů v oblasti informatiky, postrádá jakékoli reálné využití nebo hodnotu přesahující výklenkové aplikace, pro které byly navrženy.

Proto kromě tradičních podvodů, které dnes v kryptosvětě existují, existuje několik mincí, které se na papíře v té době jevily jako dobrá investice. Tyto mince možná dokonce již jednou překonaly očekávání a získaly si značnou pozornost. Nakonec se však staly kryptoměnami, kterým je třeba se vyhnout, a to kvůli neschopnosti návratnosti investice nebo velmi nepravděpodobné šanci, že se někdy vrátí na své nejvyšší ceny.

Cardano (ADA-USD)

Cardano (ADA-USD), kdysi kvetoucí úspěšný příběh, který inspiroval několik investorů s bujnou kšticí, dnes představuje jednu z největších ztrát v oblasti kryptoinvestování. Původní poslání společnosti vytvořit blockchainovou platformu určenou k vytvoření nástrojů nezbytných pro pozitivní globální změnu se jednoduše vyčerpalo. To, co kdysi představovalo čilou komunitu nových osvojitelů, se podle zprávy AlphaQuest stalo příčinou zániku 74 % projektů jejího ekosystému.

Ačkoli se tato kryptoměna původně prodávala jako legitimní alternativa ke dvěma populárním mincím, Bitcoinu (BTC-USD) a Ethereu (ETH-USD), za poslední měsíc ztratila 7 miliard dolarů. Skutečnost je taková, že Cardano mělo být novou prémiovou mincí, podobnou Solanu (SOL-USD), která by naopak investorům poskytla životní výnosy.

Dnes se mince obchoduje za zlomek své nejvyšší ceny a v podstatě promeškala veškerý nejnovější humbuk kolem krypto průmyslu. Pokud dojde k dalšímu krachu, mince bude pravděpodobně i nadále ztrácet na hodnotě. Cardano je tedy jednou z nejdůležitějších kryptoměn, kterým je třeba se vyhnout při prvním rozhodování o tom, jak sestavit krypto portfolio.

Nakoupit kryptoměnu Cardano USD za $0.45 (1.97%)

Zdroj: BurzovníSvět.cz

Shiba Inu (SHIB-USD)

Legendární meme coin Shiba Inu (SHIB-USD) se kdysi pyšnil jedním z nejzajímavějších příběhů o outsiderovi, který se dostal na pomyslný vrcvhol. Bohužel se zdá, že pravý účel Shiba Inu jako mince ji nakonec dostihl. Totiž že mince nikdy neměla v úmyslu poskytovat investorům jakýkoli dlouhodobý zisk nebo zajištění proti inflaci. Místo toho tvůrci mince využili cyklického humbuku kolem nárůstu popularity kryptoměn.

Dnes nemá mince žádné reálné využití a v podstatě žádná významná platforma ji nepřijímá jako formu platby. Navíc její interní ekosystém Shibarium ponechává mnoho nedořešeného. Pokud si tedy stále kladete otázku: „Dostane se Shiba Inu alespoň na jeden cent?“. Jsem tu, abych vám odpověděl.

Pro minci s oběhem 589 kusů je to matematicky nemožné. 26 bilionů, aby dosáhla hodnoty jednoho centu.

Nakoupit kryptoměnu Shiba Inu USD za $0.00 (6.73%)

Zdroj: Unsplash

Algorand (ALGO-USD)

Algorand (ALGO-USD) se původně prodával jako alternativa k tradičnímu spořicímu účtu s vysokým výnosem. Za tímto účelem nabízel protokol, který traderům dával možnost možnost získat při stakingu až 14% roční procentní výnos. To umožňuje pasivní generování mincí Algorand v jejich peněženkách. Problémem však je, že tento model nezohledňoval nedostatek reálného základu hodnoty Algorandu. Jedinou hnací silou růstu byli spíše jednotlivci, kteří jej kupovali, aby jej používali jako spořicí účet.

Když tedy došlo ke krachům a všechny mince zaznamenaly výrazné ztráty, mnoho investorů své peníze stáhlo. Nakonec se tak dostanou na dno všechny mince, které lidé hromadili jako formu úspor.

Dnes, navzdory opakovanému zájmu o krypto a zisky Bitcoinu, o Algorandu téměř nikdo nemluví. Vzhledem k tomu, že o minci nikdo neprojevuje zájem, její cena na skalním dně zůstává na místě. Když se to vezme kolem a kolem, Algorand sedí mezi kryptoměnami, kterým je třeba se vyhnout, protože nemá naději na návrat k hranici dvou dolarů.

Nakoupit kryptoměnu Algorand USD za $0.18 (0.70%)

Zdroj: Pixabay