Warner Music Group jako příležitost a růstový potenciál dvou tech akcií

Kupte Warner Music Group, podle Goldman Sachs si v době recese povede lépe než ostatní streamovací společnosti

Goldman Sachs vidí ve skupině Warner Music Group příběh odolného růstu protože hudba by si měla v období recese vést mezi předplacenými službami lépe.

Analytik Stephen Laszczyk zahájil nákup akcií s cílovou cenou 32 USD, což je o 43 % více než předchozí závěrečná hodnota. Akcie by podle něj měly těžit z růstu předplatného a streamingu podporovaného reklamou, navíc s novými licenčními příležitostmi.

„WMG považujeme za jednu z nejkvalitnějších dlouhodobě rostoucích složek v naší skupině pokrytí,“ uvedl.

Warner Music Group je jedním z „velké trojky“ hudebních vydavatelství v USA, spolu s konkurenčními Universal Music Group a Sony Music Entertainment. Konglomerát bude mít v roce 2023 nového generálního ředitele, protože se snaží proniknout na trh Web3 a zároveň budovat hlavní nabídku produktů v rámci hudby. Akcie společnosti klesly od začátku roku o zhruba 45 % a od vstupu na burzu v červnu 2020 o 20 %.

Zdroj: Getty Images

Laszczyk si myslí, že makro obavy z odlivu předplatného a digitální audio reklamy byly možná investory přehnané. Poznamenal, že streamování hudby bude v období inflace odolnější než jiné streamovací služby, zejména video, a to díky nižším cenám předplatného v průměru za 9,99 USD měsíčně. Spotřebitelská základna je podle něj také lepivější než u videa a držitelé práv nejsou při odlivu zákazníků postiženi stejným způsobem jako u jiných typů streamingu.

Streamování hudby je také považováno za nedostatečně monetizovaný subsektor, což vytváří prostor pro růst příjmů v rámci vrstvy podporované reklamou.

„Jednoduše řečeno, věříme, že placené hudební streamovací služby budou jednou z posledních služeb, od kterých se spotřebitelé stáhnou kvůli jejich hodnotové nabídce,“ řekl.

Rovněž se ohradil proti tvrzení, že streamování hudby se zmenšuje. Růst zaznamenaných nahrávek se sice zpomalí z 23,7 % v roce 2021 na 6,9 % v roce 2022, ale přibližně 40 % tohoto zpomalení je podle něj způsobeno „jednorázovými“ faktory, mezi něž patří kurzové vlivy, náklady spojené s poskytovateli digitálních služeb, uzavření ruského podniku a týden navíc ve fiskálním roce 2022.

Uvedl však, že stále existují některé faktory, které by mohly brzdit růst, včetně zvýšené konkurence, nákladů na hudební katalogy a licenční poplatky a pokračujících výzev pro spotřebitele v důsledku úrokových sazeb a směnných kurzů.

Wall Street je opět nakloněna některým technologickým odvětvím, Citi dává jedné z akcií 115% nárůst

Akcie technologických společností byly po většinu letošního roku v útlumu, protože investoři se v době poklesu trhu vyhýbali růstovým sektorům. Některé banky na Wall Street však začaly opět podporovat nákupy technologických akcií.

Citi ve svém sdělení ze 7. října uvedla, že zvýšila rating technologických akcií na „overweight“ z „dlouhodobě“ podhodnoceného ratingu, protože se přiklání k preferenci růstových akcií.

Zdroj: Bloomberg

Podobně banka Morgan Stanley uvedla, že „dvakrát“ zvyšuje rating technologických akcií v EU. „Vzhledem k tomu, že investoři se pravděpodobně vrátí k růstovým akciím, jakmile Fed začne mírnit zvyšování sazeb, zdvojnásobujeme hodnocení EU Tech z underweight na overweight,“ napsali analytici banky v poznámce ze 7. října.

Mezitím banka JPMorgan v poznámce z 3. října uvedla: „Poté, co hodnotové akcie měly v srpnu další silné období, se domníváme, že růstový styl může opět nabrat na síle, a to zejména sektor Tech. A to zejména v případě, že se výnosy odtud nepohnou dále nahoru.“

Růstové akcie, jako jsou technologičtí giganti, jsou na růst sazeb obzvláště citlivé, protože jejich ocenění je založeno na budoucím růstu a cash flow. Když úrokové sazby rostou, hodnota budoucích zisků je tažena dolů. Výnosy v poslední době vystřelily vzhůru, ale pak se ponořily a minulý týden opět vyskočily po zprávě o zaměstnanosti v USA.

Software, IT hardware
Citi uvedla, že zvyšuje hodnotu zejména těchto technologických sektorů: softwaru a služeb a technologického hardwaru. Poznamenala, že softwarové firmy zaznamenaly odolný zisk na akcii, tržby na akcii a peněžní tok na akcii.

Zdroj: Bloomberg

Uvedla tyto akcie jako své hlavní tipy v těchto sektorech:

IT hardware: Jabil: smluvní výrobce elektroniky. Citi stanovila cílovou cenu společnosti Jabil na 80 USD, což představuje téměř 33% nárůst.
Software: Elastic, společnost, která komercionalizuje open-source software pro vyhledávání a analýzu dat. V samostatné zprávě z 20. září dala Citi společnosti Elastic cílovou cenu 155 USD – což představuje nárůst o 115 %.

Morgan Stanley dodala: „Možná jsme trochu předčasní, ale Software by měl být relativně defenzivní při případném dalším výprodeji a ocenění nyní vypadá rozumně poté, co EU Tech zaznamenal největší pokles výkonnosti od roku 2005.“

Výzkumná společnost MoffettNathanson rovněž přizvukuje softwarovým akciím, ale varuje: „Nedoporučujeme okamžitý nákup celých pozic, spíše doporučujeme zprůměrování v nadcházejících měsících.“

Polovodiče, platby
JPMorgan sice v současné době hodnotí technologické akcie neutrálně, ale uvedla, že by se tento sektor mohl takticky obchodovat do konce roku lépe, a dodala, že „ze střednědobého hlediska je méně nadšená“.

JPMorgan je optimistická zejména u dvou sektorů: plateb a polovodičů.

Do koše evropských růstových akcií banky patří: čipová společnost ASML, nizozemská platební společnost Adyen a poskytovatel finančního softwaru Temenos