Kryptoměny, které je třeba sledovat při probíhajícím boji Fedu s inflací

Investoři se musí připravit na všechny možnosti, pokud jde o kryptoměny.

Zatímco snaha Federálního rezervního systému bojovat proti historicky vysoké inflaci je na některých úrovních ušlechtilá, pro některé z nejlepších kryptoměn je to noční můra. S tím, jak v důsledku zpřísňování měnové politiky rostou náklady na půjčky, klesá motivace k obchodnímu růstu. Jak upozornil server Bankrate.com, to je pro akciový trh problematické. Pro virtuální měny je to však naprosto brutální.

Upřímně řečeno, kryptoměny představují pravděpodobně nejčistší formu rizikové investice, jaká existuje. Blockchainové podniky sice nabízejí neuvěřitelné příležitosti a aplikace, ale negenerují zisky ani nevyplácejí dividendy (v tradičním smyslu). Blockchain je spíše open source, což znamená, že si kdokoli může teoreticky vytvořit vlastní decentralizovanou síť. Proto to, co člověk platí za jednotlivé krypto, vychází z teorie většího blázna.

Nyní to neříkám proto, abych haněl některé z nejlepších kryptoměn, které je třeba sledovat. Spíše je důležité, aby investoři, kteří jdou kupředu, zůstali u digitálních aktiv ostražití. Spíše než předpokládat, že se trh vyhoupne výš, protože to říkají náhodné hlasy na internetu, musí účastníci trhu věnovat velkou pozornost základním fundamentům. Níže uvádíme sedm kryptoměn, které je třeba v náročném prostředí sledovat.

Bitcoin (BTC-USD)

Králem kryptoměn, které je třeba sledovat, je Bitcoin (BTC-USD), který světu přinesl koncept decentralizovaných digitálních aktiv. V současné době má BTC tržní kapitalizaci 371,8 miliardy dolarů. Okolnosti nevypadají pro Bitcoin příznivě – od ranní seance 8. listopadu se aktivum za posledních 24 hodin propadlo o více než 4 %. Za uplynulý týden BTC rovněž poklesl o 4 % tržní hodnoty.

Pro tento týden se jeden z největších bodů rozptýlení soustředí na kontroverzi Silk Road. Podle zprávy CNBC americké ministerstvo spravedlnosti nedávno oznámilo, že zabavilo asi 3,36 miliardy dolarů v bitcoinech spojených s tímto nelegálním internetovým tržištěm.

Zdroj: Pixels

Na jedné straně je třeba agresivní stíhání kryptozločinců podpořit, protože nekalé aktivity narušují ušlechtilé účely blockchainu. Na druhou stranu se však zdá, že to, že jsou úřady schopny Bitcoin vůbec zabavit, je v rozporu s bezpečnostními mechanismy, které jsou základem kryptoměn. Pokud jde o další vývoj, nedostatek pozitivní mobility v BTC opravňuje k velké opatrnosti.

Ethereum (ETH-USD)

Další významný protivítr, který ovlivnil hlavní kryptoměny, které je třeba sledovat, jako je Ethereum (ETH-USD) (kromě mnoha dalších), se soustředí na FTX. Podle zprávy společnosti Benzinga se ceny několika virtuálních měn propadly kvůli obavám z možného bankrotu této burzy. V důsledku toho začalo několik investorů likvidovat své pozice, což celkovému příběhu aktiv založených na blockchainu nepomáhá.

Hlavně tím, že likvidují a berou si hotovost, resp. ekvivalent hotovostních alternativ blockchainu, tato akce ukazuje na nedůvěru v podkladové kryptoměny. Když čelí administrativním tlakům (tj. bankrotu hlavní burzy) nebo makroekonomickým tlakům (tj. rostoucím nákladům na půjčky), zdá se, že mnoho lidí se utěšuje fiat měnami. Kde jsou tedy ti, kteří tvrdí, že se drží jako o život (HODL)? Právě pod touto zbraní najdete to, čemu lidé skutečně věří. Vzhledem k tomu, že obchodníci spěchají s likvidací, nechcete si s ethereem hrát na hrdiny. Za posledních sedm dní ztratilo ETH téměř 7 % tržní hodnoty.