Ethereum: Skrytá hrozba, která by mohla v roce 2024 překonat Bitcoin

Bitcoinu se dostává publicity, ale budete litovat, pokud ETH přehlédnete…

To se nedá popřít. Bitcoin (BTC-USD) je nejlepší kryptoměna „blue-chip“. Je jako zlato – ale pokud je to pravda, pak je Ethereum (ETH-USD) jako stříbro. To je pro Ethereum obrovská poklona, a pokud v letošním roxce usilujete o obrovské zisky na kryptotrhu, vaší nejlepší sázkou jsou akcie ETH.

Možná si teď říkáte, že Ethereum hraje druhé housle mnohem populárnějšímu Bitcoinu. Z hlediska tržní kapitalizace je to jen druhý v pořadí, tak proč by měl někdo brát Ethereum vážně?

Přesto si stačí uvědomit, že menší aktiva mohou dělat větší pohyby. Když zvážíte, jak užitečné Ethereum je, zejména ve srovnání s Bitcoinem, určitě přehodnotíte svou strategii investování do kryptoměn.

Zdroj: Shutterstock

Ethereum je „skrytou„ příležitostí pro investory do kryptoměn

Obchodníci na trhu s kryptoměnami by se skutečně měli zamyslet nad analogií mezi Ethereem a Bitcoinem. Jsou jako stříbro a zlato, protože zlato je populárnější, ale stříbro má více využití (pro solární panely, baterie do elektromobilů atd.).

Podobně i Ethereum má využití, které Bitcoin prostě nemá, nebo alespoň ne v takové míře. Vývojáři blockchainu si to velmi dobře uvědomují.

Když budou vývojáři/koodéři chtít vytvořit chytré smlouvy, decentralizované finanční protokoly, nezaplatitelné tokeny nebo platformu pro hraní her na blockchainu, pravděpodobně tyto věci postaví na blockchainu Ethereum.

Znalí účastníci blockchainu tedy oceňují užitečnost Etherea, i když mnozí drobní investoři ne. Ethereum je v současném blockchainovém ekosystému nepostradatelné, podobně jako je v roce 2020 nepostradatelné stříbro.

Ethereum ještě nezažilo svůj zlomový okamžik

Jak pravděpodobně víte, Komise pro cenné papíry a burzy na začátku tohoto roku schválila 11 spotových burzovně obchodovaných fondů Bitcoin. Tato událost urychlila obrovskou rallye na Bitcoinu a akcie ETF následovaly Bitcoin výše.

Nepovažujte však Ethereum za pouhý doprovodný prvek. Stejně jako stříbro má tendenci zvětšovat cenové pohyby zlata, i Ethereum má nižší cenu, a proto se může pohybovat rychleji než Bitcoin.

Kromě toho Bitcoin už měl svůj zlomový okamžik v roce 2024. Ethereum by mělo být další na řadě, protože SEC ještě neschválila spotový ETF Ethereum. Je pravděpodobně jen otázkou času, kdy se tak stane, i když je těžké předvídat načasování.

Společnosti BlackRock (NYSE:BLK), Grayscale a další firmy již předložily Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) žádosti o spotové ETF na ethereum. Je pravda, že SEC s rozhodováním o těchto ETF na Ethereum otálí.

Na druhou stranu si ale SEC dala na čas i při rozhodování o aktuálně schválených spotových ETF na bitcoin. Kromě toho rozhodně není neobvyklé, že se vládní soukolí otáčí pomalu. Takže buďte trpěliví.

Zdroj: BurzovníSvět.cz

Neptejte se „kdy“. Prostě jen HODLujte ETH

Pokud je Ethereum v podstatě stříbrem, pokud pak zlato přirovnáme k Bitcoinu. A tak očekávejte, že akcie ETH v nadcházejících měsících udělají znásobený pohyb. Místo toho, abyste se snažili dokonale načasovat vstup, prostě HODL: Hold On for Dear Life s pozicí v Ethereu.

To neznamená, že nemůžete vlastnit také Bitcoin. Jen si zachovejte otevřenou mysl, protože Ethereum je díky své užitečnosti v kryptoměnovém ekosystému stejně důležité jako Bitcoin. Proto pro dosažení nejlepších výsledků v roce 2024 neváhejte a přidejte do svého kryptografického portfolia nějaké Ethereum.

Nakoupit krypto Ethereum USD za $3,648.45 (1.60%)
Co je to hodlování?

Hodlování kryptoměny je investiční strategie, kde jednotlivec drží určitý objem kryptoměny po delší dobu, obvykle s cílem získat dlouhodobý zisk z růstu hodnoty této měny. Tento přístup se liší od krátkodobého obchodování (daytradingu), kdy jsou kryptoměny nakupovány a prodávány s cílem vydělat na krátkodobých cenových pohybech.

Při hodlování kryptoměny investoři obvykle provádějí důkladný výzkum a vybírají si kryptoměny, které věří, že mají dlouhodobý potenciál růstu. Poté tyto kryptoměny kupují a drží je ve své digitální peněžence, než dosáhnou požadovaného cenového cíle nebo jiného strategického bodu pro prodej.

Hodlování může být spojeno s různými strategiemi, jako je například dollar-cost averaging (pravidelné nákupy za stejnou částku peněz v pravidelných intervalech), nebo selektivní investice do kryptoměn s potenciálem dlouhodobého růstu a zanedbávání krátkodobých cenových fluktuací.

Je důležité si uvědomit, že hodlování kryptoměn nese riziko, že hodnota investice může klesnout kvůli volatilitě trhu, technickým problémům, regulačním zásahům nebo jiným faktorům.