Kam v tuto chvíli směřuje budoucnost kryptoměny Bitcoin?

Toto špičkové digitální aktivum má za sebou fantastický rok, ale další zisky jsou pravděpodobně na cestě.

V současné době probíhají prezidentské volby a investoři do kryptoměn přemýšlejí o tom, kdo bude jejich případným vítězem a jaký budou mít dopad na celé odvětví. Možná, že vstřícnější Bílý dům může být pro digitální aktiva přínosem.

Investoři nemusejí hledat daleko široko, aby našli místo, kam zaparkovat svůj kapitál. Předpovídám, že jedna z nejlepších kryptoměn bude prudce stoupat, a to nejen díky potenciálním změnám v regulačním prostředí, ale i z jiných důvodů. Zde je bližší pohled.

Krátkodobé katalyzátory

Kryptoměnou, která letos vzrostla již o 63 % (k 28. říjnu), ale která podle mého názoru bude dále stoupat, není nikdo jiný než Bitcoin (BTC). Jedná se o zdaleka nejhodnotnější blockchainovou síť na světě, jejíž tržní kapitalizace dnes přesahuje 1,3 bilionu dolarů.

Bitcoin má několik katalyzátorů, které v poslední době pracují v jeho prospěch, a několik, které by mu mohly pomoci v nejbližší době. Již dříve jsem se zmínil o regulačním prostředí. Bývalý prezident a republikánský kandidát Donald Trump byl v červenci hlavním řečníkem na Bitcoin konferenci v Nashvillu ve státě Tennessee a řekl, že v případě svého zvolení by pro USA zřídil strategickou rezervu bitcoinu.

To otevírá vládě největší světové ekonomiky cestu k tomu, aby začala prosazovat legislativu, která je pro Bitcoin výhodná, což by mohlo být pro cenu a přijetí této kryptoměny přínosem. Jednotlivci a instituce se budou méně bát jej nakupovat a držet.

V dubnu prošel Bitcoin půlením, čímž se tempo růstu jeho nové nabídky snížilo na polovinu. Historicky v období zhruba 12 až 18 měsíců po půlení zažívá cena bitcoinu působivý býčí běh, který vyhání jeho cenu na nová maxima. V tomto cyklu jsme teprve šest měsíců, takže v příštím roce by mohlo dojít k velkému růstu.

V lednu Komise pro cenné papíry a burzy konečně schválila spotové burzovně obchodované fondy (ETF) Bitcoin. Tyto investiční nástroje v podstatě legitimizovaly Bitcoin na Wall Street i ve Washingtonu. Investorům neuvěřitelně usnadnily získání expozice vůči cenovému pohybu Bitcoinu, aniž by museli řešit řešení úschovy.

Minulý měsíc Federální rezervní systém poprvé od začátku pandemie COVID-19, která udeřila v první polovině roku 2020, snížil svou základní úrokovou sazbu. Nižší sazby pomáhají zvyšovat půjčky a výdaje spotřebitelů a investice podniků. A pro investory mohou být podnětem k rizikovějšímu chování s cílem dosáhnout vyšších výnosů, což by mohlo tlačit více kapitálu do bitcoinu.

Zdroj: BurzovníSvět.cz

Vlastnictví vzácného aktiva

Po seznámení se s těmito čtyřmi hlavními katalyzátory (regulace, půlení, ETF a nižší sazby) je velmi těžké nebýt při pohledu do budoucna vůči bitcoinu býčí. Toto digitální aktivum má krátkodobý vývoj, který pracuje v jeho prospěch. Domnívám se však také, že investoři mají důvod věřit, že Bitcoin může v dlouhodobém horizontu, řekněme v příštím desetiletí nebo déle, prudce vzrůst.

Jedinečnost tohoto aktiva spočívá v tom, že je absolutně konečné. V oběhu bude vždy pouze 21 milionů mincí. Dříve zmíněné události půlení si vynucují předem danou rychlost růstu nabídky Bitcoinu. Vlastnit vzácné aktivum může být pro investory nesmírně lákavé.

Zde Bitcoin zastiňuje fiat měny, především americký dolar. Světová rezervní měna zaznamenala v minulém století prudký pokles své kupní síly v důsledku toho, že vláda neustále tiskne další peníze, aby mohla financovat své znepokojivé fiskální deficity a obsluhovat své gargantuovské zadlužení. Peněžní zásoba měřená ukazatelem M1, který zahrnuje veškerou hotovost a peníze na běžných účtech, dnes činí 18,2 bilionu USD. To je více než šestinásobek oproti 2,9 bilionu dolarů před pouhými deseti lety. Tento trend, který vede ke znehodnocování dolaru, se pravděpodobně nezmění.

Investoři, kteří chtějí vlastnit decentralizované aktivum, které není nikým kontrolováno a není náchylné k neustálému znehodnocování, by se mohli ocitnout v situaci, kdy si koupí a budou vlastnit Bitcoin.

Zdroj: Canva