Top růstová akcie, která by mohla zamířit klidně až o 91 % výše

Společnost Cloudflare (NET) zahájila rok 2024 silně, když v únoru dosáhla dobrých výsledků, díky nimž její akcie prudce vzrostly. Nicméně rally, kterou akcie zažívaly, se minulý týden po zveřejnění nejnovějších čtvrtletních čísel zastavila.

Poskytovatel cloudových služeb, kybernetické bezpečnosti a internetových služeb zveřejnil 2. května výsledky za první čtvrtletí roku 2024 a akcie se propadly o 16 %, protože Wall Street byla zklamaná jeho výhledem. Akcie společnosti Cloudflare se nyní obchodují o 31 % níže než na 52týdenním maximu, kterého dosáhly před téměř třemi měsíci.

Podívejme se, co se společnosti nepovedlo a proč je její prudký pokles příležitostí pro bystré investory, kteří chtějí získat růstové akcie.

Investoři Cloudflare možná reagovali přehnaně
Tržby společnosti Cloudflare za 1. čtvrtletí meziročně vzrostly o 30 % na 379 milionů USD, čímž snadno překonaly konsensuální odhad. Růst zisku společnosti byl ještě působivější; její hospodářský výsledek se meziročně zdvojnásobil na 0,16 USD na akcii, čímž překonal konsenzuální odhad zisku na akcii ve výši 0,13 USD.

Tyto výsledky byly skvělé, ale prognóza se zcela neshodovala s očekáváním Wall Street. Společnost Cloudflare předpokládá v aktuálním čtvrtletí tržby ve výši 394 milionů dolarů ve střednědobém horizontu a zisk 0,14 dolaru na akcii. Konsensuální odhad počítal s tržbami ve výši 394,5 milionu USD, což znamená, že mírně zaostal. Dále je tu skutečnost, že společnost Cloudflare zachovala celoroční výhled tržeb ve výši 1,65 miliardy USD. To se nelíbilo analytikům, kteří doufali, že zvýší výhled a dosáhne silnějšího růstu v roce 2024.

Zdroj: Getty Images

Výprodej akcií se zdá být poněkud zvláštní vzhledem k tomu, že Wall Street ještě v únoru celoroční výhled společnosti ocenila potleskem. A zdá se, že analytici ignorují klíčové ukazatele, které ukazují, že se společnost připravuje na silný růst v dlouhodobém horizontu, což by mohlo vést k impozantnímu růstu ceny akcií.

Růst společnosti se v budoucnu pravděpodobně zrychlí
Cloudflare přidává zákazníky dobrým tempem a získává také větší podíl peněženek zákazníků. Společnost ukončila první čtvrtletí s více než 197 000 platícími zákazníky, což představuje 17% nárůst oproti předchozímu roku. Důležitější je, že počet velkých zákazníků, kteří platí více než 100 000 dolarů ročně, rostl mnohem rychleji, a to o 33 %.

Společnost Cloudflare si navíc v průběhu čtvrtletí udržela solidní čistou míru retence v dolarech ve výši 115 %, což téměř odpovídá hodnotě 117 % z předchozího roku. Čistá míra retence v dolarech porovnává výdaje zákazníků společnosti v daném čtvrtletí s výdaji stejné skupiny zákazníků v předchozím roce. Hodnota vyšší než 100 % znamená, že zákazníci společnosti Cloudflare kupují více jejích produktů nebo více využívají ty stávající.

Společnost Cloudflare zaznamenala meziroční nárůst zbývajících závazků k plnění (RPO) o 40 % na 1,34 miliardy USD. RPO je celková hodnota smluv, které společnost ještě musí splnit. Rychlejší růst RPO v porovnání s tržbami společnosti Cloudflare naznačuje, že společnost buduje solidní budoucí portfolio příjmů, které si udrží zdravé tempo růstu i v příštích letech.

Zlepšené výdaje vedou také k atraktivnímu růstu hospodářských výsledků společnosti. Wall Street zřejmě přehlédla, že společnost Cloudflare zvýšila svůj výhled zisku na akcii pro rok 2024 na 0,60 až 0,61 USD na akcii z předchozího rozpětí 0,58 až 0,59 USD na akcii.

Nakoupit akcie Cloudflare, Inc. za $72.58 (-1.04%)

Společnost Cloudflare by si měla udržet solidní růst zisku i v dlouhodobém horizontu. Očekává se, že hospodářský výsledek společnosti poroste v příštích pěti letech složenou roční mírou růstu 62 %. Pokud použijeme jako základ roční zisk 0,49 USD na akcii v roce 2023, mohl by zisk společnosti Cloudflare tímto tempem vzrůst do roku 2028 na 5,47 USD na akcii.

Vynásobíme-li předpokládané zisky násobkem budoucích zisků indexu Nasdaq-100 ve výši 26 (při použití indexu jako zástupce technologických akcií), dostaneme se k ceně akcií 142 USD po pěti letech. To je 91% skok oproti současné úrovni.

Cloudflare vidí, že jeho adresovatelný trh vzroste v roce 2026 na 204 miliard dolarů, a celoroční prognóza tržeb společnosti naznačuje, že tato obrovská příležitost je stále ještě na povrchu. Nebude překvapením, když v dlouhodobém horizontu zaznamená impozantní růst zisků.

To vše vysvětluje, proč by se nákup této cloudové akcie právě teď mohl ukázat jako chytrý tah.