Výběr těch nejlepších investic, které můžete koupit před koncem září

Tyto akcie představují nejlepší kombinaci růstu, hodnoty a příjmu.

Nejlepší investice na tomto trhu nabízejí stabilitu, růst a v nejlepších situacích i sníženou cenu.

Americké akcie si připsaly další masivní srážku poté, co srpnové údaje o inflaci vzrostly výrazně více, než se očekávalo, a překvapily tak investory. Trh se obává rostoucích inflačních tlaků, které by mohly přimět Federální rezervní systém k agresivnímu zvýšení úrokových sazeb.

Přesto lze několik růstových, hodnotových a výnosových akcií pořídit na mnohaletých minimech. Vybrali jsme sedm nejlepších investic s neuvěřitelným potenciálem růstu, které se obchodují za atraktivní ceny.

Masakr, kterého jsme byli letos svědky na akciových trzích, bylo těžké sledovat. Rostoucí inflace ukrajovala z disponibilních příjmů, zatímco úrokové sazby letos ochromily akciové trhy.

Tento ústup vytvořil řadu příležitostí k investicím do vysoce kvalitních podniků s pevnými základy a pozoruhodnými vyhlídkami do budoucna.

Chevron (CVX)

Společnost Chevron (NYSE:CVX) je jedním z předních integrovaných ropných a plynárenských gigantů v USA, což z ní činí jednu z nejlepších investic v oblasti energetiky.

Její akcie zažívají v poslední době fenomenální vzestup díky rekordně vysokým cenám ropy. V důsledku toho vykazuje v poslední době rekordní čtvrtletní výsledky a je připravena pokračovat v mimořádně dobrých výsledcích i v několika následujících čtvrtletích.

Zdroj: Shutterstock

Pozice společnosti Chevron jako předního hráče na trhu a v navazujících odvětvích pomáhá zajistit nadstandardní zisky. Její zisk se v posledním čtvrtletí zvýšil čtyřikrát, přičemž její navazující operace přinesly rekordní marže, zatímco její těžební aktiva vykázala rekordně vysoké zisky.

Tyto výsledky měly významný dopad na odměny akcionářů, jejichž výnosy vzrostly na téměř 3,6 %, přičemž míra zpětných odkupů dosahuje rekordních 17 miliard USD ročně. Navíc i v případě, že ceny ropy klesnou na rentabilní úroveň, bude společnost Chevron nadále udržovat svou dividendu.

Alphabet (GOOG,GOOGL)

Akcie technologického gigantu Alphabet (NASDAQ:GOOG, NASDAQ:GOOGL) v posledních několika měsících výrazně oslabily, což z nich činí jednu z nejlepších investic při poklesu.

Alphabet odvozuje většinu svých tržeb z reklamy, což je odvětví, které se v poslední době potýká s mnoha nepříznivými vlivy. S erozí obchodních marží během současné hospodářské krize se samozřejmě musí snížit i rozpočty na reklamu. Otázkou však je, zda nejsou obavy investorů přehnané.

Zdroj: Shutterstock

Firma zaznamenala ve druhém čtvrtletí pozoruhodný 13% skok v růstu tržeb. Působivý výsledek dokazuje její silnou pozici v reklamním prostoru, protože mnoha jejím kolegům se v tomto čtvrtletí nedařilo.

Jakmile se navíc ekonomika zotaví, je pravděpodobné, že se Alphabet vrátí v důrazné formě. Nicméně stažení trhu vytvořilo vynikající příležitost k nákupu, kdy se její akcie nyní obchodují na mnohaletých minimech. Google tady zkrátka byl, je a bude – a jsme si docela dobře jisti, že už za takových 5 let ode dnešního dne bude cena jeho akcií mnohem mnohem výše. Člověk tu investici musí jen tak trochu vysedět.