KeyBanc doporučuje koupit Walmart a Target a kdo oznámil odkup akcií

KeyBanc říká, že je třeba kupovat Walmart a Target, protože obě společnosti jsou v „nejlepší konkurenční pozici za poslední desetiletí“

Maloobchodní řetězce Walmart a Target mají podle KeyBanc silnou pozici, která by mohla posílit portfolia investorů.

Firma v úterý zahájila sledování obou maloobchodních prodejců s ratingem „overweight“ a cílovými cenami signalizujícími potenciální budoucí růst akcií. KeyBanc stanovila cílovou cenu pro Walmart na 155 USD, což znamená více než 14% růst, a pro Target na 200 USD, což znamená, že by akcie mohly vyskočit o více než 20 %.

„Přestože investoři mohou najít lepší růstový potenciál v menších společnostech, domníváme se, že jak Walmart, tak Target mají nejlepší konkurenční pozici za posledních deset let, a to vzhledem k pandemii katalyzátoru, kterým se stává výrazně důležitější elektronický obchod,“ napsal analytik KeyBanc Capital Markets Bradley Thomas.

Obě společnosti navíc budou mít v příštích dvou až třech letech příznivý nárůst podílu menších společností, pokud budou nadále využívat své aktivity v oblasti doručování a vyzvedávání potravin, napsal Thomas.

„V konečném důsledku je naše hodnocení OW podpořeno výhledem defenzivního růstu, ziskem podílu a obnovením marží na normální úroveň,“ uvedl Thomas.

Zdroj: Getty Images

Návrat marží k normálu
Obě společnosti během pandemie dosahovaly nadměrných zisků, ale nyní mají ve srovnání s historickými maržemi nízké zisky kvůli problémům se zásobami, které vyplývají z problémů v dodavatelském řetězci.

Poslední výsledky Walmartu překonaly očekávání Wall Street v horní i dolní linii, ale společnost snížila výhled zisku s tím, že spotřebitelé vykazují slabší výdajové návyky kvůli inflaci.

Poslední výsledky společnosti Target zaznamenaly velký propad, protože společnost musela snížit ceny, aby se zbavila nadměrných zásob. Společnost však zachovala svůj celoroční výhled a uvedla, že je připravena se zotavit.

Do budoucna by se však marže obou společností měly začít normalizovat, uvedl Thomas.

Pozitivní údaje rovněž signalizují lepší třetí čtvrtletí pro obě společnosti po neuspokojivých výsledcích za druhé čtvrtletí. Přestože spotřebitelé mohou v příštím roce omezit výdaje kvůli obavám z recese, podle geolokačních údajů a údajů o kreditních/debetních kartách společností KeyBanc vypadá období před školou pro Walmart a Target dobře.

„Obě společnosti by mohly ve 3. čtvrtletí dosáhnout lepších výsledků, než se očekávalo, přičemž nejhorší problémy se slevami jsou pravděpodobně za námi,“ uvedl Thomas.

Akcie společnosti Target se v roce 2022 potýkaly s problémy a ztratily 28,2 %. Akciím Walmartu se v tomto období dařilo mnohem lépe, i když od začátku roku stále klesají o 6,6 %.

Comcast, Johnson & Johnson oznámily zpětné odkupy akcií

Comcast Corp a Johnson & Johnson se staly posledními americkými společnostmi, které ve středu představily zpětné odkupy akcií v hodnotě miliard dolarů, a to před zavedením nové daně na zpětné odkupy akcií v příštím roce.

Zdroj: Getty Images

Společnost Comcast zdvojnásobila své oprávnění ke zpětnému odkupu akcií na 20 miliard dolarů poté, co ho v lednu zvýšila na 10 miliard dolarů, zatímco Johnson and Johnson oznámila zpětný odkup akcií v hodnotě až 5 miliard dolarů.

Společnost Comcast, jejíž akcie před zvoněním vzrostly o 1 %, uvedla, že v letošním roce dosud odkoupila akcie v hodnotě přibližně 9 miliard USD.

Zákon o klimatu, zdravotní péči a daních, který byl schválen v USA, pravděpodobně přiměl společnosti k urychlení zpětného odkupu akcií, protože s platností od příštího roku zavádí novou spotřební daň na zpětný odkup akcií a minimálně 15% daň pro společnosti.